Olympijská kolekce 2016 do Ria? Ach jo

Zdroj: Youtube SportPeople.cz

Olympiáda v Riu se blíží a já pevně doufal, že budeme mít konečně sportovní kolekci, která bude stát za to i z módního hlediska. Přijde mi, že ostatní státy prostě vypadají skvěle a my jsme tam vždy za takové chudší příbuzné bez špetky stylu a elegance.
Zimní bundy na poslední olympiádě měly úspěch hlavně kvůli super nápadu našich sportovců, kdy je na předávání cen nosili naruby. Ale líbily se mi. Vlastně celá ta zimní kolekce byla fajn. Holínky do Londýna mně osobně přišly hrozně laciné, ale prý byly vtipné.

No a letos… letos to je vážně průšvih…

Koukám na kolekce USA, Kanady a dalších zemí a stále doufám, že si z nás Alpine Pro jen udělalo srandu a brzy představí tu správnou kolekci. Protože tahle mi přijde jako parodie na módu. Obsahuje v sobě vlastně všechny neduhy, kterými jsme si tu prošli v devadesátkách, a za které jsem šťastný, že z našich ulic pomalu mizí.

Chápu pokus o barevnost – je to v Riu, že jo. Navíc my prodáváme Desigual, a tak mám barvy rád. Ale chce je to porovnat trochu do tvarů a stylu. Panáčka prý maloval pan Zátopek – ok. Ale stejně bych jako člověk hrdý na svou zemi raději viděl v kolekci hlavně naše barvy, našeho lva, naši vlajku. Nebo až bude Olympiáda na Jamajce, tak uděláme černo-zeleno-žluté kousky? Nebylo by lepší být hrdí na svou zemi a její znaky?

A ty střihy. Nesmyslně dlouhé tříčtvrťáky, které nesluší nikomu. Tílko se střihem, který se nosí na vesnické letní diskotéky. Košile, kterou musel navrhovat Dan Nekonečný, jinak si její design neumím vysvětlit. Kloboučky barev, ve kterých národní hrdost nevidím, ani kdybych si nasadil 72 dioptrií. A sandály… k těm chybí už jen ty naše proslulé ponožky. Co kdyby se v Riu zatáhlo, že jo...

Přitom Alpine Pro umí i hezké sportovní věci. Jen je to možná na nástupní kolekci pro naše sportovce moc outdoor. A já už nechci, abychom všude byli bráni jako národ outdooristů. Když ještě vlastně ani zas tak moc nechodíme ven a outdoor taháme nesmyslně do města.
Ale vlastně jo. Zadavatel si zařizuje návrháře. Čili Alpine Pro je zadavatel, a tak vlastně může za to, že u nich nikdo nepoznal, že v tomhle budeme v Riu vypadat jako klauni. Mě osobně teď z fleku napadá 5 mladých českých návrhářů, kteří by vymysleli krásnou kolekci, která by měla šmrnc.

Četl jsem, že na kolekci spolupracovali i naši sportovci. A to je také možná ten problém. Jestli by nebylo lepší, kdyby ji tvořili hlavně lidé, co se v módě vyznají a sportovci si šli raději dát o dvě kolečka navíc. A pak jen řekli, zda se jim líbí nebo ne. Módní návrháři také neradí sportovcům, jak by měli jíst a trénovat. Tak to je. Ten umí to a ten zas tohle.

Kolekci USA navrhuje Ralph Lauren. A zase je dobrá. Elegantní, stylová a hrdá na svou zemi. A to mě mrzí, že nic z těchto vlastností v naší české kolekci nevidím.

Kolekce USA pro RIO od Ralph Lauren. Zdroj: RalphLauren.com
Kolekce USA pro RIO od Ralph Lauren. Zdroj: RalphLauren.com

A neberte to tak, že lezu Amíkům do zadku. Já jsem hrdý Čech 🙂 Ale posuďte sami. Rozdíl, ne?
Nebo Kanada…

Kolekce Kanady pro RIO. Zdroj: Olympic.ca
Kolekce Kanady pro RIO. Zdroj: Olympic.ca

A víte proč to vlastně celé píšu? Protože bych si rád nějaké kousky pořídil. Ale v tříčtvrťákách a triku bez rukávů chodit nechci…

Sdílet na
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Příhlášení k odběru článků

[wysija_form id="1"]

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

7 Komentářů

  1. Souhlasím s článek. Na druhou stranu mě mrzí, že nikdo nepíše o českých fotbalistech, kteří odjeli výborně oblečení na Mistrovství Evropy do Francie – https://www.instagram.com/p/BGZpdYNtg0D
    Konstruktivní kritika je potřeba, pokud ale nebudeme vyzdvihovat povedené věci, nic se nezmění.

Přidejte komentář