Kdo jsem

Milan Polak

 • Jsem Milan Polák… Ing. Milan Polák.
 • Jsem majitelem módního portálu www.Different.cz a pár dalších projektů (Differenta.sk, Differenta.ro, Differenta.huAlfons.cz, ModniZnacky.cz… )
 • Miluji svou práci.
 • Od svých 17 let jsem se věnoval modelingu a pohyboval v módním byznysu. Bylo a je to můj život.
 • Jsem Ing. z Fakulty elektrotechnické v Plzni.
 • Mám rád tyrkysovou barvu. A zlatou. A modrou, černou a hnědou. Teď teda hlavně hnědou a modrou.
 • Modeling dělám dál. Ale už jen nárazově (bez castingů), protože mě ten svět a lidi kolem baví.
 • Mám rád fashion věci a fashion styl. Chápu pod tím vše hezké. Nejen módu.
 • Baví mě čapat ryby. Občas tedy jen zkoušet čapat ryby.
 • Mám hodně šál a šátků. Připadá mi to jako super doplněk, který se jednoduše obléká.
 • Mám rád třeba značku Blažek. Už pár let s ní spolupracuji. Ale mám rád všechny pánské elegantnější značky.
 • Miluji svou rodinu a mám moc rád své kamarády. Mám vlastně rád společnost a lidi celkově. A večírky.
 • Mám rád lidi, pokud nejsou idioti.
 • Nemám rád, když si někdo stále stěžuje a nic nedělá.
 • Mám ženu a kocoura. (10.8.15 doplněno: A dceru Melisu. )
 • Nemám rád nadávání, že za vše může vláda. Nebo ten a ten.
 • Mám rád vymýšlení nových projektů a zajímavých věcí celkově.
 • Nemám rád názory, že se u nás máme špatně a jinde by bylo líp. Máme se tu skvěle a odjet jinam můžete TEĎ.
 • Mám rád vše zajímavé. Čímkoliv. Prostě different…

Chcete mi vynadat? Nebo mě prostě jen kontaktovat?

milan@different.cz

A přidejte si mě na Instagramu: @milanpolak. Budu rád. Fakt 😉
Milan Polak na Instagramu

Milan Polak

Píši pro webPodnikatel.cz

Follow my blog with Bloglovin

12 Komentářů

 1. Dobrý den,

  dnes jsem náhodou narazila na Vaši stránku a nestačím zírat (v kladném slova smyslu).
  Moc se mi líbí styl Vašich článků. Módou jako takovou se nezabývám a chodím si kupovat oblečení pouze když ho potřebuji. Nepovažuji se žádného módního guru a módní výkřiky jdou spíše mimo mne. (Nicméně oblečení lidí, které občas vídám v divadlech mne dopaluje.)
  Např. Váš článek o Fake kabelkách LV. I když mi je vlastně jasné kdo a kde to vyrábí, nikdy jsem si to v tomto kontextu nespojila dohromady. (pozn.: Stejně nejraději mám svou koženou kabelku vyrobenou v čechách :-D.)

  Doteď jsem považovala módní články, redaktory a kritiky spíše za lidi, kteří se babrají v prkotinách (jsem spíše ten praktický typ člověka, co má rád účelné oblečení).
  Zkrátka… přijedete mi jako člověk se selským rozumem a Vaše články (ty co jsem si zatím stihla přečíst) mne moc baví.

 2. Vas poslední clanek je uplne mimo misu! Par lidi napsalo to same, je to jak pres kopirak. porovnat kabelku k tomu jak pisete je nazor cloveka s velice, velice mdlym rozumem!

 3. Opravdu musím smeknout klobouk, zaujal jste mne. abych se přiznal každý den, někdy i několikrát za den chodím na Váš blog s nadějí, že se zde objeví další článek. Jak jsem již řekl, nejsem sice člověk, který by nosil oblek, smoking atd.. ale zaujal jste mne, ani nevím jak to děláte, opravdu děláte svou práci více než dobře! Děkuji!
  P.S.: kontaktoval jsem Vás na emailu, byl bych moc vděčný za odpověd:)

 4. Nejsem příznivcem blogů, ale dnes jsem narazila na Váš článek o kávě, za který děkuji. Nedávno jsem si objednala americano a číšník nevěděl a pak ze mě udělal idota, že takový druh kávy neexistuje. Jediný podnik v Praze na který jsem narazila a americano servíruje správně je La Bottega di Finestra, pravděpodobně znáte. Nejlepší kafe ve městě.
  Jinak tleskám, jste dobrej!

 5. Dobrý den,
  v první řadě, bych Vám chtěl říct, že Váš blog je pro mnoho lidí velkou inspirací, zejména pro mě. Je dobře, že se dnes v době, kdy si lidé mezi sebou akorát tak závidí či se pomlouvají najde člověk, který je chce naopak něco naučit, určitým způsobem usměrnit ale především motivovat. Blogy jako takové mě nikdy nezaujaly, ale ten Váš mi padl do oka prakticky okamžitě. Takže Vám chci poděkovat, že jsem se mohl v hodně případech od Vás něco přiučit, zároveň Vám chci i poblahopřát a popřát Vám mnoho dalších úspěchů, jak ve vaší práci tak v osobním životě.

  • Dobrý den, já děkuji za to, že jsou i lidé, co umí člověka pochválit a ne jen stále dokola hejtovat, nadávat a pomlouvat, protože jsem přeci na internetu, kde mě nikdo nevidí, a tak můžu 😉 Díky!

 6. Dobrý deň,pán Polák.Len v skratke:poučné,čitateľné,vecné,trefné,inšpiratívne.Také sú Vaše články.
  Ďakujem ,pozdravujem.

 7. Dobrý den,
  děkuji za zajímavý a inspirativní blog. Chtěl bych se zeptat autora i ostatních, kteří tento příspěvek snad uvidí, na názor na následující věc: Nedávno byl v Česku zákonem zakázán provoz kožešinových farem. Jaký máte názor na používání pravé zvířecí kožešiny na oděvech? Třeba i v pánské módě? Vím, že je to kontroverzní téma, není ale současná protikožešinová kampaň přehnaná? Je to věc vkusu, ale nikdo nemůže popřít, že pravá kožešina je ušlechtilý materiál, který k člověku patří už tisíce let, a žádná umělá náhražka se kvalitě pravé srsti nevyrovná. Chápu, že někomu může být líto těch zvířat, která se kvůli kožešině musí usmrtit. Já mám zvířata také rád, ale s pravou kožešinou nemám problém. Jsou to hospodářská zvířata. Určitě chceme všichni jíst maso a nosit kožené oděvy a doplňky a to stojí životy mnohem víc zvířat, než kolik jich padne na kožichy. Že se lišky nebo norci zabíjejí JEN kvůli lidské módě? Pro mě je tedy móda dost důležitá. Nelze povyšovat ochranu zvířat nade vše. Navíc kožešinová zvířata na farmách v civilizované Evropě příliš netrpí, určitě nejsou zaživa stahována z kůže – většina toho, co hlásají aktivisté o kožešinových farmách, je dost přitažená za vlasy. Zákaz farem mi přijde nesmyslný. Píšete, že chytáte ryby. Dovedete si představit, že by se někdo začal zabývat tím, jestli ryba vytažená z vody a následně putující na Vaši pánev náhodou netrpí:)? A že by chtěl zakazovat rybolov? Vezměme rozum do hrsti. Prosím ty, kteří souhlasí s mým názorem, aby podepsali moji petici na pomoc kožešinovým farmám, které se ještě snaží zákaz zvrátit, na: https://www.petice24.com/petice_za_zachranu_koenictvi_a_koeinovych_farem_v_r (podpořil ji na svém facebooku i V. Ivičič – Czech fashionisto).

  • Dobrý den, já nic nevidím černě nebo bíle. Pravda se podle mě nachází často někde uprostřed a takové ty histerické výlevy jsou zbytečné a naprd. A tak je můj názor takový, že pokud zvířata netrpí a stejně by umírala pro potravu atd., tak je dobré využít i kožešinu. Navíc často, když si člověk koupí pravou kožešinu, tak mu vydrží mnohem déle. Ona totiž výroba umělé kožešiny a její negativní vliv na životní prostředí také nebude veliká hitparáda. A navíc, když jich člověk pak zničí mnohem víc…

Přidejte komentář