Creative Black Tie – Co vlastně na sebe?

Creative Blact Tie na pozvánce. Co vlastně na sebe? Zdroj: time.com

Dostali jste pozvánku na akci a nevíte, co znamená Creative Black Tie? Nevadí, podíváme se na to společně. Já totiž vyrážím na E-commerce Ples, kde přesně tento dresscode bude, a tak si moc rád zopakuji detaily. Všichni už tušíme, že White Tie si oblékneme, až si půjdeme přebrat Nobelovu cenu. Black Tie, až nás manželka vyveze na premiéru do opery. Co je to ale ten Creative Black Tie?

Barva nemusí být černá. Naopak. Creative Black Tie se barev nebojí.

Creative black tie vyžaduje stejně jako tradiční black tie od pánů smoking, u dam se očekávají dlouhé večerní šaty. Né však nutně plesové.

DÁMY

Vy to máte jednodušší. Držte se šatů, které tak nějak k Black Tie patří. A to, že se jedná o “creative” berte jen jako možnost popustit trošku uzdu své fantazii. Opřete se více do výstřednějších doplňků.

V obchodech, ale už i ve svém šatníku určitě najdete velké množství zajímavých náušnic, náhrdelníků, prstenů, náramků nebo psaníček. A pokud některé z nich moc nenosíte, ač se vám strašně líbí, ale máte strach, že by to bylo moc, tak teď je ten správný čas.

U šatů se nebojte rafinovaných průstřihů a střihů. Povolené jsou také dlouhé overaly nebo luxusní padnoucí kostýmky. Stejně bych se ale držel spíše šatů. Ono umět vynést kostýmek na plese chce také velkou dávku charisma a umění.

V dresscode Creative Black Tie byste si měla připadat jako celebrita kráčející po červeném koberci na plese Met Gala.

Dejte si ale zase pozor na to, že nucené tlačení na pilu extravagance nemusí dopadnout úplně dobře. Takže pokud si nejste úplně jisté, tak se řiďte pravidlem, že méně je někdy více. A uzdu kreativity popusťte spíše v doplňcích.

Zdroj: profimedia.cz

PÁNOVÉ

Zásadní je zde to kouzelné slovíčko CREATIVE. Tento dresscode po vás požaduje, abyste byli trochu kreativní, což vás většinou moc nebaví. Obyčejný smoking prostě na téhle akci bude strašná nuda a v obleku z maturáku budete vypadat, že se snažíte hostům prodat pár pojistek.
Cílem akcí s dresscode Creative Black Tie je rozmanitost každého outfitu, který se na akci objeví. A pokud (logicky) nemáte doma zajímavý lehce ulítlý smoking a do půjčovny se vám nechce, tak jděte alespoň cestou módních doplňků. Zajímavou kravatou, motýlkem nebo manžetovými knoflíčky můžete také svůj outfit trochu oživit.

Co NA NOHY?

S lakovkami určitě neuděláte chybu. Ale na akcích s tímto dresscode se objevují i třeba stříbrné luxusní tenisky. Popravdě ale nejste Kanye West nebo Justin Bieber, a tak bych to úplně nepřeháněl. Ona je pak tenká hranice od kreativity k trapnosti.

Například košile nemusí být bílá, ale klidně i černá. Nebo třeba luxusní černý roláček. Místo motýlku si třeba jen zapněte i poslední knoflíček až u krku.
Ale nebojte, nikdy v dějinách lidstva se nestalo, že by chlap něco zkazil motýlkem.

Zdroj: Profimedia.cz

Dejte si pozor na pár věcí:

  • zapomeňte na džíny u jakékoliv akce, která má dresscode obsahující TIE
  • zapomeňte na to, že oblek z maturáku je “creative”
  • zapomeňte na skejťácké boty
  • zapomeňte na to, že když máte prostě obyčejné sako, tak to stačí. Nestačí. A vy jen dáte pořadateli akce najevo, že si jeho obrovské práce nevážíte

Creative Black Tie se vyznačuje materiály jako je brokát, hedvábí a dává možnost vyniknout zajímavým vzorům a výšivkám. Takové ty fashion úlety, ve kterých byste si do opery úplně netroufli, ty jsou teď na pořadu dne. Tedy spíše noci.
Tento dresscode se inspiruje barokem a materiály a vzory, které nosila nejmovitější vrstva společnosti. Jen prostě v dnešních moderních střizích. Třeba sametové sako je skvělým “creative” kouskem.

Popravdě ale, pokud si nejste jistí tím, že si na Creative Black Tie troufáte, jděte cestou smokingu, bílé košile a motýlka. Prostě Black Tie, což je styl, který sluší prostě každému chlapovi a za který vám určitě nikdo neřekne ani popel. Popravdě třeba i Donald Trump si na Met Gala vzal jen Black Tie. On by prezident USA asi ve fialovém saku s pavím perem nebyl ideální 🙂

Závěrem jen moje věta: Je vždy lepší být maličko overdressed, než hodně underdressed.

I v Black Tie prostě budete vypadat a cítit se dobře. V sáčku, které nosíte na kafe budete prostě mezi ostatními muži ve smokingu vypadat blbě. Chtě nechtě je oblečení naší vizitkou. A když nás pořadatel akce žádá, ať použijeme nějaký dresscode, tak chce, abychom se tam všichni cítili stejně dobře. A my mu splněním toho požadavku zase dáme najevo, že si vážíme jeho práce.

Jo a hlavně si akci užijte a smějte se. To vám stejně sluší nejvíc.

A abyste si naučené věci hezky vyzkoušeli, tak pár posledních lístků na E-commerce Ples ještě je. Pokud jste od online fochu, neměli byste tam chybět. Budou tam ti největší sympaťáci z české e-commerce. A bude to jízda 😉

.

Sdílet na
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Příhlášení k odběru článků

[wysija_form id="1"]

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

Přidejte komentář