Zkuste si sami vydělat 10 000 Kč. A pak teprve hodnoťte podnikatele

podnikatel a eet

Napsal jsem pro server Podnikatel.cz článek o prvním měsíci EET pro e-shopy a je prý jedním z nejčtenějších od začátku roku. Jen čtení v komentech pod článkem je opravdu výživné. Člověku je z toho až trochu smutno:

 • “EET melo byt jiz 20 let a ne az ted.”
 • “Tady se pořád řeší, jak je pro podnikatele spatne eet. Samozřejmě poctiví podnikatelé s tím nemají žádný problém. Neustále řvou ti nepoctivi.A zdražování je pěkně svinstvo.Opět budou okradat zákazníky.”
 • “Potrefené husy, které kradly se najednou ozývají.”
 • “Dobře vám tak!”

Proč si myslím, že je EET pro E-SHOPY pitomost jsem tady už psal. Jediné, co to podle mě přineslo je, že jsme nad celou implementací EET DO E-SHOPU (e-shop na míru, 4 jazyky: different.cz, differenta.sk, differenta.ro, differenta.hu), dárkové poukazy, dobropisy atd.) strávili desítky hodin času, umázli si asi rok života díky stresu a asi 60 000 Kč v nákladech za programátorské práce 🙂 Jupíííííí!

Ale zpět k těm komentářům. Ta žlučovitost v nich je prostě smutná. V ČR lidé, kteří si nikdy vlastním úsilím nevydělali ani 5 Kč, mají pocit, že každý podnikatel to má děsně jednoduché a je zloděj. Navíc ta závist a pocit, že by se někdo mohl mít trošku líp… to je zlo 🙂

Víte, přál bych všem těm chytrákům, aby si zkusili vydělat čestným podnikáním třeba jen 10 000 Kč.
Po zaplacení DPH, daně z příjmu, silničních daní, úroků, poplatků bankám, oprav aut, VÝPLAT zaměstnancům, sociálních a zdravotních pojištění, POJIŠTĚNÍ aut, obchodů, kanceláří, skladů, zaplacení zboží, reklamy, krabic, izolep, počítačů, programů, domén, hostingů, NÁJMŮ, dopravy, účetních prací, vyřešení reklamací, vratek, kontrolních hlášení, KONTROL od ČOI, úřadu práce, živnostenského úřadu, finančního úřadu, zaplacení ELEKTŘINY, topení, oprav, vody, paušálů, odvozu odpadů… prostě blbých 10 000 Kč. Zkuste si to. A až vám na konci tohoto procesu fakt zbyde 10 000 Kč, tak pak klidně mluvte a dělejte chytré, jak si to podnikatelé zaslouží.
 

Je třeba si uvědomit tu obří odpovědnost, kterou na sebe podnikatelé berou. Ten stres a množství hodin, které denně v práci tráví. A to, že díky těm podnikatelům, kteří vytváří pracovní místa, třeba i vy máte práci.

Vy si otevřete doma ve 3 po práci v klidu u TV lahváče, hodíte nohy na stolek, pustíte NOVU a otevíráte si v komentářích pod články na internetu hubu na jakoukoliv SNAHU, která se v téhle zemi děje… takhle Česko neuděláte lepší. Jo a ehm… BLEEEEEEEE!

Sdílet na
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Příhlášení k odběru článků

[wysija_form id="1"]

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

11 Komentářů

 1. Pojď dělat k nám do fabriky za 120kč hrubého a budeš na tom rozhodně líp.

 2. Pane Milane,souhlasím ,že v dnešní době není určitě jednoduché podnikat!!!Ale špatně se rozhodně nemáte!!Chtěla bych Vás vidět dělat 9 hod.denně za 11 tisíc!!!!

  • Vám snad někdo zakazuje podnikat? Najděte si vlastní business a můžete se mít stejně špatně jako pan Milan.

  • A co jako? Jestli ti to přijde tak skvělý, proč to neděláš sama?? Nikdo tě nenutí makat ve fabrice, pokud vím…

  • Když se Vám to nezdá, tak začněte podnikat taky! Co Vám brání?
   Můžete podnikat i u zaměstnání, máte na to denně dalších asi 15 hodin času a víkendy k tomu..
   Já taky tak začal – v zaměstnání jsem nebyl po čase spokojený a místo remcání jsem začal postupně podnikat..
   Chce to jen něco umět, hodně dalšího se pak ještě naučit (a učit se stále), stát se kromě jiného (svého oboru) také odborníkem na marketing a účetnictví, protože začátky jsou těžké a ne každý si může dovolit platit tyhle služby. No a když nebude člověk líný, místo koukání na televizi nebo remcání v hospodě budete do noci a o víkendech makat, tak z vás bude taky “úspěšný” podnikatel..
   Pokud Vás ovšem třeba nějaký jiný podnikavec neokrade nezaplacením faktur, a poté vás nedorazí finanční úřad vymáháním DPH z faktur, které vám někdo nezaplatil..
   I to se může stát a děje se to často..
   Pak si řeknete, no nebylo mi v té práci fajn? Ve čtyři padla, vypnutý pracovní telefon, pak se projít ven, večer na pivko, v noci jsem v klidu usínal u seriálu (místo u nezaplacených faktur) a každého patnáctého výplata na účtě. A nedej bože, když je 15. sobota a výplata přijde až v pondělí, to budu v práci zase remcat.! 😀

 3. Kdo nezaměstnával lidi a neměl za ně zodpovědnost, kdo nemusel vyplńovat všechna hlášení a statistiky, kdo nebyl ve stresu, že musí zaplatit i když mu zákazník nezaplatí, kdo nedělal 12-16 hodin denně včetně sobot a nedělí, aby splnil co zákazíkovi slíbil, kdo nemusel jít do rizika s vlastním majetkem, NIKDY nepochopí o čem autor píše. Je smutné, že na ty, kteří vytvářejí hodnoty, dávají lidem práci, aby měli třeba i na připojení k internetu. Číst pak na tomto internetu, že jsou darebáci a zloději, že EET, kterým si úředníci ulehčují svou práci je v pořádku, je více než smutné. Věřte, že velmi často by člověk radši dělal za 120kč/hod ale s čistou hlavou a jen 9 hodin.

 4. v čistě soukromém sektoru jsem strávila 20 let. Nyní jsem zaměstnanec a k tomu podnikám.
  Každý má možnost podnikání zkusit, sehnat si zakázky, práci udělat, pak se třást, že nedostane zaplaceno.
  Uhradit daně, poplatky, pojištění. …..vyplnit kontrolní hlášení, přiznání… žádná sranda. A pak se dozvíte,
  že vlastně každý podnikatel okrádá stát, šidí na daních…..kdo to nezkusil, neví nic.

 5. S vaším přístupem k EET souhlasím, jen další klacek pod nohy. Jako zaměstnanec si vážím podnikatelů. kteří jsou ochotní v takových podmínkách něco začínat. Těch věcí je opravdu hodně a pokud zaměstnáváte lidi, tak ještě více.
  Přesto bych byl trochu opatrný s výroky typu :”Tak si jako zaměstnanec nestěžuj a jdi také podnikat, nikdo ti to nezakazuje”. Je potřeba si uvědomit, že tak jako všichni nemohou mít VŠ, úplně stejně všichni nemohou podnikat. Koho byste potom zaměstnával. Kdo by vám postavil dům, umyl auto, namarkoval v pokladně, vyvezl odpad. I proto by měl fungovat respekt i v opačném směru. Jinak mi ten výrok přijde laciný, tedy každý může podnikat.
  A když tu čtu ty překážky, které má každý podnikatel. Možná by jste mohl zmínit a druhou stranu mince, kterou vám to přineslo a proč to všechno děláte. A nebojte se říct, že jste úspěšný nebo spokojený. Díky. Jinak pěkné čtení.

  • Máte pravdu. Já se občas rozvášním a píšu moc upřímně. Já naopak mám názor, že v dnešní době být zaměstnanec je super. A není výhra být podnikatel. A ať kdokoliv dělá cokoliv, jde hlavně o to, aby to dělal tak, že na sebe může být hrdý.

   Jen mě rozvášnily ty výroky na soc. sítích ve smyslu: “Dobře vám tak vy podnikatelská verbeži. Vidle na vás!”

   Mějte se hezky a děkuju 😉

Přidejte komentář