Jedna dobrá cesta je lepší, než tisíc blbých cílů

Stále nám někdo tlačí do hlavy, že si hlavně musíme stanovovat cíle. Že cíle jsou důležité, protože musíme přesně vědět kam směřujeme. A tak všichni chodíme na semináře o stanovování cílů. Stále si je někam píšeme, přemýšlíme o nich… a 90% lidí pak přitom ani nevykročí na cestu k nim…

cíl NENÍ X PENĚZ

Chci do 5 let vydělat tolik a tolik. Chci si koupit Mercedes. Chci si koupit motorku. Tyhle cíle si splníte a za 14 dní vám dojde, že to je vlastně takové nějaké jiné, než jste si to představovali. Mysleli jste, že budete nejšťastnější, až se to stane. A ono NE.

Jasně, klidně si je stanovujte, ale neberte to jako něco zásadního. Nejzásadnější stejně je, jaká je ta cesta. Jste na ní šťastní? Děláte, co vás baví? Smějete se? O tom to je.

Pravidla tykání a vykání? Nabízí žena, starší, nadřízený

Co bys chtěl dokázat za 10 let?

Znám člověka, co prodal firmu za 100 milionů, odletěl do Monaka, že tam bude jako žít v tom fajn životě, který měl v hlavě jako cíl. A za půl roku byl zpět se slovy: “Já myslel, že tam chcípnu.”

Došlo mi díky tomu, že se pořád za něčím honíme a přitom ať máme cokoliv, tak stejně pořád pokukujeme po něčem jiném. Ti, kdo stanují s dětmi u rybníka sní o milionech a dovolené na Bahamách. A ti, co mají miliony by nejraději vzali stan a byli s dětmi u rybníka. Ti, kdo nejsou slavní, obdivují ty slavné a ti, co jsou slavní, by nejraději měli chvíli klid.

Víte, ono často opéci si buřta s kamarády je mnohem lepší, než jíst sám humra v Monaku.

HLAvně dělejte Byznys plány

Celé naše podnikání v módě nás ty světové módní značky, se kterými chceme obchodovat, nutí dělat byznys plány. Kolik chcete prodat kusů v příštích třech letech? No, ty vole, to je snad jasný, že co nejvíc to půjde a uděláme pro to všechno, co jen bude v našich silách. Já to chápu, že chtějí odhad toho, co asi mohou očekávat. Ale trošku to pak dopadá tak, že souboje vyhrávají ti, kdo si víc vymýšlí a komu je lhaní méně proti srsti.

I CESTA MŮŽE BÝT…

Miluju svou práci a naši firmu. Miluju to, že to společně můžeme dotáhnout fakt daleko. Jsem ambiciozní hovado, které si nikdy nestanovovalo malé cíle a prvních 5 let podnikání jsme neměli ani jednu dovolenou. Měli jsme dobrá období i období, kdy jsme klidně nespali. Ale co, to je život a nikdo nám nikdy nesliboval, že život bude jednoduchý.

Dodnes nevím, kde je cíl naší firmy. Mám ho stanovit na roční obrat? Má to být to, že celou firmu jednou prodáme? Nebo, že budeme největší v Evropě? Vždyť je to přeci jedno. HLAVNĚ, ŽE NÁS TO BAVÍ A SVOJI PRÁCI MILUJEME.

Prostě nás baví ta cesta. To, že nás pořád těší každá naše spokojená zákaznice nebo třeba to, že procházím kancelářemi Different.cz a lidé se tam usmívají.

Každý rok kolem Vánoc to na mě dolehne. Uvědomíme si, co se všechno v našich životech stalo, co jsme dokázali v práci, jak jsme dokázali přejít všechny ty průšvihy. Předloni jsme dali na web banner, kde stálo: “Když věci děláte srdcem, tak i cesta může být cíl.” … a v tom je všechno…

i-cesta-muze-byt-cil

… CÍL

Navíc s věkem nám všem dojde, že v životě pak už existuje jenom jeden velký a zásadní cíl. Mně to došlo před necelými dvěma roky a bylo to jednoduché- aby se tahle malá holka celý život, co nejvíc smála a byla šťastná…
IMG_9169

 

Sdílet na
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Příhlášení k odběru článků

[wysija_form id="1"]

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

1 Komentář

Přidejte komentář