Proč nekupovat fejkové kabelky?

Lv kabelka fejk

Letíte do Egypta. S Vámi v letadle spousta Čechů. Ponožky v sandálech atd. Tradiční a normální. Luxusních kabelek přibližně 1 (slovy jedna). No a co, vždyť to není o tom, ne? Lidé se mají rádi a letí si spolu za ty peníze užít dovolenou. To je přeci super!!

A teď letíte zpátky. Sakra. Vždyť s Vámi letí úplně jiní lidé. Každá paní má tři kabelky LV. Mikiny Versace. Ponožky Prada. Wau! A já tam žádné luxusní butiky neviděl.

A teď názor na to. Je to v pohodě? Ti lidé se totiž tváří, že ano.

Je libo plovoucí LV shop?
Je libo plovoucí LV shop?

Je asi zásadní vzít v potaz pár aspektů. Víte, že se jedná o šedý trh stejně jako třeba prostituce nebo prodej drog? Víte, že se z těch produktů neodvádí daně? Kupujete si produkty, za které se neodvádí daně, ale nepoškozené silnice byste chtěli, že? Víte, že vlastně koupí padělků podporujete zločince a často i teroristické organizace? Víte, že padělky tajně bez jakékoliv kontroly vyrábí asijští dělnící v neuvěřitelně příšerných podmínkách? Víte, že se často  jedná o malé děti??

A člověk vlastně koupením a nošením takové kabelky říká, že je to všechno úplně v pohodě. Vždyť to nikdo neřeší a nikdo mě nepotrestá, ne? Četl jsem, že v Itálii a Francii je už trestný nejen prodej a výroba padělků, ale i jejich koupě. Ok, konečně posun. Ale nemělo by to být spíše rovnou v naší hlavě? Vždyť když něco ukradneme v krámu a nikdo na to nepřijde, tak nás také nikdo nepotrestá, ne? Tak jdeme všichni krást?  A u toho můžeme přivázat pár malých asijských dětí ke stolu, ať nám slouží. To přeneseně vlastně koupí padělků stejně děláme. A v klidu s tím usínáme a v klidu chodíme po ulici a myslíme si, jaké jsme hvězdy.

5 DRUHŮ POZÉRSTVÍ

1) Jasně, že vím, že mám fejk, ale dělám, že je to originál

A je to opravdu nutné? Stejně to spousta lidí pozná. A jste za trdla. Nebylo by lepší našetřit na kabelku za 2000Kč a užívat si jí? Než se pořád bát, že mě někdo odhalí?

2) Jasně, že vím, že je to fejk, ale říkám těm, co se zeptají, že mi to nevadí

Tak začněte krást, mlátit děti, prodávat drogy. To je skoro to samé.

3) Jasně, že vím, že je to fejk, ale vždyť se to vyrábí ve stejné fabrice

Ne, nevyrábí. To Vám řekla kámoška, aby Vás uchlácholila, protože jí bylo trapné, že má fejk. A teď se to šíří společností jako lavina. Blbost.

4) Jasně, že vím, že mám fejk, ale když na originál nemám, tak co mám dělat?

Kup si levnější značku. Musíš mít fakt NUTNĚ LV?

5) Nevím, že mám fejk

Toto lze omluvit u 60 leté paní, co opravdu neví, že si na tržnici koupila něco takového, a že je to vlastně nějaká značka. A nebo u lidí, co se nechají nachytat na internetu. Originál ale poznáte. Věřte mi. A není to o visačkách 😉 Vyrobit visačky je pro asiaty asi tak 500x levnější a jednodušší než samotnou kabelku. P.S.: vytisknout nesmyslný certifikát také 😉

Asi originály. Zdroj. Google.com
Asi originály. Zdroj. Google.com

18 letá holka moc dobře ví, co dělá a nosí. A nemůže si přeci myslet, že to nikdo nepozná, ne? Že jí okolí uvěří, že si v 18 letech našetřila na kabelku za 20tis (výjimkám tleskám a vím, že takové jsou!)… Ale pozná. Skoro každý už to v dnešní době pozná.

Když pominu tu zásadní věc, že originální kousky světových značek mají příběh, skrývají v sobě desítky let tradice, kvalitní materiály, ruční práci těch nejlepších řemeslníků v oboru, nádherné kampaně, zážitek z nákupu atd., tak i přesto – život přeci není o tom mít kabelku LV, ne? Abych jen na okolí zamachrovala “že na to jako mam”. A móda už vůbec ne.

 

Já jako chlap 100x víc ocením neznačkové nebo levnější dostupnější módní kousky, které jsou skvěle a s nápadem sladěné. Mají třeba slušivé střihy. Nebo víc ocením charisma a jiskru v očích nositelky. Než fejkovou kabelku. Určitě se mi nikdo nebude více líbit kvůli obrovskému nápisu LOUIS VUITTON. Ony totiž navíc ty pravé většinou ty velké nápisy nemají.

Já nechci na nikoho útočit – je to ve finále každého věc. Stejně jako je každého věc, jestli začne krást nebo vařit drogy. Ale je prostě smutné, že se do společnosti dostal nešvar toho, že abych před okolím “vypadala”, tak bude lepší, když si koupím tuhle kabelku. Sice fejkovou, ale ať jsem za “frajerku”.

P.S.: Když si měsíčně budete dávat bokem 1000Kč, tak to ročně dělá 12tis. A to už Vám klidně na nějaký originál stačí. Věřte mi. A ta radost z celého procesu nákupu, rozbalování, nošení, starání se o ten kousek a užívání si ho i za několik let, tak ta je nezaplatitelná. O tom to je. Ne o tom si koupit fejk a myslet, jak jsem někoho obalamutila a ještě ušetřila…

Sdílet na
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Příhlášení k odběru článků

[wysija_form id="1"]

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

210 Komentářů

 1. Článok je OK,
  ale tá Vaša poznámka o naivnej hlúpej 60-ročnej žene ma šokovala !
  Mám 63 rokov, a dovolím si tvrdiť , že vyzerám dobre a obliekam sa
  s vkusom a štýlovo (i bez LV kabelky). Aj kabelky strednej “triedy”
  Picard, Piere Cardin, CK a pod. sú pekným elegantným doplnkom.
  Prečo, akým právom považujete ženy nad 60 rokov za zaostalé, neznalé
  reality – takmer dementné ? Toto Vám cti nepridá, ani dôležitosť Vášho
  článku nepodčiarkne. Skôr je to úbohé.

  • Vážená paní Eriko,
   velice děkuji za Váš komentář, ale musím se bránit. V článku jsem použil větu: “Toto lze omluvit u 60 leté paní, co opravdu neví, že si na tržnici koupila něco takového, a že je to vlastně nějaká značka.” Nikde jsem nenapsal slova jako : naivní, hloupá, zaostalá nebo dokonce dementní.
   Na to jsem myslím dobře vychovaný a to byste mi křivdila.
   Myšleno to bylo tak, že VĚTŠINA žen v ČR nad 60let neví, co je kabelka Burberry, a že si na tržnici koupila vlastně její fejk. Tak to v běžném menším českém městě prostě je. Ale to vůbec nemám nikomu za zlé. Tato generace vyrostla v šedivé (komunistické) době, kdy tu na módu ze západu nebylo moc prostoru. Proto také píši, že “toto lze omluvit”. 20letá holka mě o tomtéž nepřesvědčí. Ta moc dobře ví, co si kupuje. Je to celé jen můj názor a samozřejmě věřím a i ze svého okolí vím, že je mnoho výjimek mezi dámami nad 60let (máme jednu v rodině;) ). Proto používám slůvko “většina”.
   Ohledně kabelek střední třídy souhlasím! Ve střední, ale i v levné třídě jsou v dnešní době krásné kousky. A přesně to měl být smysl článku. Že přeci není nutné mít trapný fejk té nejluxusnější třídy, když můžu mít super kousky od jiných značek.
   Upřímně se klaním Vám a Vašemu zájmu o módu a ještě jednou moc děkuji za Váš názor.

   • Milý pane, tak si odečtěte 25 let a zjistíte, že paní, která – jak píšete – vyrostla v šedé totalitě, v ní žila “jen” do 35 let – zbytek už je naše demokracie. Také mi vadí, že se lidé nad 60 let mají – když ne za hloupé, tak za neznalé současných trendů, módy apod. Znám spoustu takových, které by právě ty mladé dvacítky s jejich vizáží a postojem nohy křížem strčily hravě do kapsy.

    • Chytáte mě zbytečně za slovo. Už jsem na toto téma odpovídal. Dle mého názoru VĚTŠINA žen kolem 60 let z malého města v ČR prostě toto neřeší. Vím ale, že jsou ženy, které by ty mladé strčily do kapsy. Přeji hezký den.

     • VĚTŠINA žen kolem 60 let z malého města v ČR nebude tenhle článek vůbec číst. A já si teda vůbec nemyslím, že je to o věku – spíš o životním stylu a rozhledu a ten může mít i 30letá žena i 18 slečna omezený. Mojí známé koupil fejkovou kabelku její muž, takže je to třeba i o chlapech!

 2. Dobrý deň,
  máte pravdu ,ale mali by ste sa na to pozrieť aj z druhej strany.Predávať kabelky za 20 000 si myslím ,že je tiež zločin!!!!A pozrel sa niekedy niekto na to ako sa vyrábajú originály? Ja ano .Viete koľko majú šičky za kus? Ja ano a to je tiež podľa mňa zločin a vykorisťovanie!P

  • Dobrý den,
   minimálně jsou továrny společnostmi kontrolované. Jaké používají systémy, procedury, látky, kontrola práce lidí, dodržování min. mezd atd. A to, že kabelka stojí 20.000,- je prostě cenová politika těch luxusních značek. Pokud za to ty “nesmyslné” peníze někdo nechce dát, tak má přeci na výběr z tisíců jiných značek. Ale podle mě není řešením jít cestou nákupu fejků. To neřeší nic.

   • Milane já vás obdivuju, já bych na tohle neměla nervy :-)! Vysvetlovat vsem, jak jste to myslel :-)).

   • Kabelky vyhlášených značek – LV, Burberry, Prada, Gucci, atd nejsou vyráběné v Číně atd, kde nejsou dodržovány podmínky – a lidé zde pracují v otřesných podmínkách. Tyto výrobky jsou ručně šité v EU – Francie, Itálie, atd a zaměstnanci za tuto ruční výrobu dostávají tak krásné platy o kterých se většině jen sní.

   • Kabelky vyhlášených značek – LV, Burberry, Prada, Gucci, atd nejsou vyráběné v Číně atd, kde nejsou dodržovány podmínky – a lidé zde pracují v otřesných podmínkách. Tyto výrobky jsou ručně šité v EU – Francie, Itálie, atd a zaměstnanci za tuto ruční výrobu dostávají tak krásné platy o kterých se většině jen sní.

  • Nerozumiem, prečo by to mal byť zločin. Kaď je návrhár “dobrý, uznávaný, úspešný”, tak si jednoducho za to nechá aj zaplatiť. Nikto predsa nikoho nenúti,aby si daný jeho tovar kupoval.
   Verím tomu, že keby ste aj vy bola v niečom tak úspešná, tak by ste chceli byť za to tiež “patrične” ohodnotená 🙂

  • Za tu cenu nekupujete “jen” kabelku… Kupujete historii značky, starosti a nesnáze které musela značka (velmi často rodinný podnik) podstoupit a překonat, aby se dostala tam, kde je teď. Kupujete příběh každého dodavatele a jeho prvotřídních výrobků. Dáma, která kabelku šije, je jeden článek v neskutečně dlouhém procesu, nemůže tedy utržit 100 eur za každou kabelku, kterou ušije. A pokud nazýváte člověka zlodějem tehdy, pokud vydělává penize za své zboží, pak vas musím upozornit že majitele Zary či H&M mají mnohem vyšší tržby než značky koncernu LVMH například. Tento Milanův článek, myslim si, je jedním z nejdůležitějších na blogu a se vším naprosto souhlasím.

  • Za tu cenu nekupujete “jen” … Kupujete historii značky, starosti a nesnáze které musela značka (velmi často rodinný podnik) podstoupit a překonat, aby se dostala tam, kde je teď. Kupujete příběh každého dodavatele a jeho prvotřídních výrobků. Dáma, která kabelku šije, je jeden článek v neskutečně dlouhém procesu, nemůže tedy utržit 100 eur za každou kabelku, kterou ušije. A pokud nazýváte člověka zlodějem tehdy, pokud vydělává penize za své zboží, pak vas musím upozornit že majitele Zary či H&M mají mnohem vyšší tržby než značky koncernu LVMH například. Tento Milanův článek, myslim si, je jedním z nejdůležitějších na blogu a se vším naprosto souhlasím.

 3. No ja jen doplnim taky, ze mne je 55let … vim moc dobre co je zn LV, Burberry, atd..a budu to vedet i za 10 let kdyz mi bude 65 pokud budu zit nebo i za 20 let.. nepodcenujte zeny starsi generace, dekuji

  • Již jsem to zde psal v jiné odpovědi. Tohle mé vyjádření bylo hodně na hraně. Ale zase není třeba si ho brát natolik vztahovačně. Věřím totiž, že je zde samozřejmě spousta žen, co toto ví. Ale když si vezmu normální českou 60 letou ženu z města s 10tis obyvatel (dál od Prahy), tak ta dle mého často neví, že si koupila kostičkovanou hnědou kabelku na tržnici a že se jedná o fejk LV. A proto jsem psal, že u takové ženy se to dá samozřejmě omluvit.
   Koukáte občas na Prostřeno? 😉 Cílem ale nebyl jakýkoliv útok na ženy kolem 60 let. Cílem bylo říci, že když to člověk opravdu neví, tak to není jeho chyba.

   • óh pane Poláku, je mi 61 let bydlím v horách. Naše vesnička má něco málo přes 3000 obyvatel. Skutečně si myslíte, že my ženy přes 60 let, které nebydlí v Praze nevíme co se nosí, neznáme světové značky a chodíme v teplákách? Styďte se, sypejte si popel na hlavu.

 4. A tak mam zameteno pred svym prahem, vse origo, tak proste do clanku dam fotky a k nim treba napisu zdroj google. Ac me google upozornil, ze se na fotky mohou vztahovat autorske prava. 🙂

  • Máte pravdu. Jen bych chtěl uvést na pravou míru, že nejsem válečník proti všemu špatnému na světě. A že neříkám, že jen já jsem dokonalý a vše teď změním. Jen píši svůj názor na svůj blog.

 5. 😀 všechny výrobce a spotřebitele falešného zboží do plynu, genocidu na ně. Více peněz velkým módním molochům! Vždyť Gucci už nemá skoro co žrát že jo 😀

 6. Dobrý den,
  jen bych se chtěla zeptat kde se dají koupit značkové kabelky za 2000Kč? Jak odpovídáte v první dotazu…mám pocit,že ta střední třída tzn.PRADA například začíná někde u 18000,-Kč. A to je celkem na tuto českou kotlinu dost s vyjímkou některých mladých děvčat, ale k těm to samozřejmě patří (modelky apod.by asi neměly chodit s igelitkou). Já osobně neřeším značku, ale samotná věc mě musí oslovit jinak si ji nevezmu. Při svých návštěvách v zahraničí jsem ovšem viděla spoustu prodejců (nevím jestli třeba půl města v Andaluzii patří ke kriminální spodině), kteří prodávali jak na tržnici, tak i v klasických kamenných obchodech značkové věci za normální cenu. Ale to stejné je třeba i v Anglii, nebo také na Gibraltaru (ten je územím Anglie), tak by mě zajímalo jak to tedy je. Přece nemůže patřit půlka zeměkoule k mafii a že tyto věci šijí děti? Jak jim tedy můžeme pomoci?Nebudeme to kupovat a oni to dozajista přestanou šít…ale taky nebudou mít už ani tu trochu peněz…..

  • Dobrý den,
   já tedy měl posunutou střední třídu. Pradu beru do té vyšší a do střední jsem bral značky jako Tommy Hilfiger, CK, Lacoste, Desigual atd., se kterými se dá dle mého také udělat spousta parády a přitom mám značku a nemusím mít fejk.
   Jak je to v Andaluzii popravdě nevím, a tak se třeba vyjádří někdo, kdo té situaci tam rozumí. Nezdá se mi ale, že by LV nechal prodávat kabelky na tržnici.
   Jinak chápu, jak to myslíte, ale pak je dle mého lepší, aby svět začal podporovat tyto lidi jinak než koupí fejků, kde stejně většinu peněz shrábne jejich šéfík, který nad nimi stojí. Jinak děkuji za trefný komentář.

  • Opravdu si myslíte, že u těch stánků je originální zboží? Že by třeba v Londýně kolem Oxford Street, kde je takových stánků požehnaně, vytáhli prodavači zboží ze Selfridges a prodávali ho na ulici za zlomek ceny? Nenechte se vysmát.

  • Děkuji! Jeden z mála komentářů, kde to někdo nebere vztahovačně nebo hned “po česku” nehledá jakýkoliv cíl pro protiútok 😉 Tady si prostě místo poplácání se občas po zádech raději rozbijeme hubu 🙂

   • Myslím si že je uplně jedno kdo kolik zaplatí za kabelku nabo bundu atd.pokud se mi líbí proč bych si ji nekoupil kolikrat je napodobenina lepší než original a hlavně s modou uz obchoduji deset let a nezažil jsem větší zloděje než čr.ted počitam zboží v nakupce od dodavatele za kolik jde do obchodu a potom jeho navýšení na 70-100 procent jsou ceny v kamenem obchodě..tak tomu říkam opravdu zlodějna!!!

 7. I já naprosto souhlasím. Když na tu kabelku nemám, koupím si jinou a nebudu nic předstírat 🙂

 8. Super článek, opradu nevím proč ho lidé tolik vztahují na sebe, podle mě to autor vzhledem ke starší generaci nechtěl vubec myslet zle, jenom chtěl dat příklad nějaké tetiny z dědiny (a to mi věřte, že asi 80% tady těch milých paní ani nemá páru o LV, ale taky jim to nikdo nezazlívá 🙂 je to opravdu skvěle napsané, já bych to asi tak nedokázala vyjádřit. Co se týče té ceny, jak se tady někdo v komentáři štval…co na to říct, asi to – zkuste si dělat návrhářinu, vědět co to všechno obnáší a pak nesmíte zapomenout, že se do ceny započítává nejen materiál, ale taky design a cena nápadu návrháře 🙂 Mám pouze jednu poznámku, co bych zmínila, já totiž vždycky proti “fejkům” taky použiju to, že se lidi nezamýšlí taky nad tím, jak by jim bylo, kdyby měli vlastní značku a nějací neplatiči daní by ji začli kopírovat, a to ještě vubec ne pěkným a ani povedeným způsobem. Mě to přijde smutné teda. Jinak velice výstižný článek 😉

   • Tady jsou takoví poctivci, kteří si nikdy nestáhli písničku z PC co? 😀
    Samý materialista tady … kdyby mi někdo ukradl moji značku, zamyslel bych se nad tím, proč to udělal
    » asi mám dobré návrhy když kopíruje … byl bych rád
    Mám pocit, že vás » typicky české zavistivce děsně žere, že dnes už nejde rozeznat fake od originálu.
    Dobře vám tak a bude hůř 😛 …. Zajimálo by mě co byste udělali s těmi lidmi co ty fejky vyrábí .. a to je už 75% zboží, co je dováženo z Činy do ČR!

 9. Myslim, ze normalnimu chlapovi, je naprosto nejaka kabelka ukradena, tohle resi jen zamindrakovanej chudak, stejne tak jako holka bez sebevedomi musi zvysit svoji cenu ve svoji mysli drahou kabelkou. Pritom je to tak sileny nesmysl, dat za kabelku 20k, vec k nepotrebe, bez uzitku.. Argumentace typu: vyrabi to deti, neodvadi se z toho dane, atd .. Ano, pokud to vyrabi deti, jiste to je jejich zdroj obzivy, a pokud z toho nejdou dane v zemi tretiho sveta – kam ty dane jdou? V africe na zbrane? V evrope za original na eurodotace pro politiky a jejich familie? Nedostane za ne zaplaceno modni navrhar? Nevydela z ni obchod, ve kterem lidi nechavaji za tak smesnou vec penize, ktera by napriklad v te Africe stacila na mesicni/ rocni? provoz skoly/nemocnice? Autore, probudte se, opravdoveho muze vazne nezajima, jestli ma holka kabelku jakekoliv znacky.. Opravdovy muz si ji vubec nevsimne, a kdyz uz ano, vetsinou si o te holce pomysli, ze je to slepice..:-) Timto se nechci povysovat, ze jsem nad veci, sam jsem si modnim obdobim prosel, a dostat se z toho neni lehka vec, casem zacnete pohlizet na lidi co nemaji znacku skoro jako na chudaky, ale o tom zivot neni.. Jsou dulezitejsi veci, nez znackovy kabelky a jiny nesmysly ktery vas dostavaji do bludneho kruhu povrchnosti.. Stastny clovek je ten, ktery dovede udelat radost nezistne druhym, nebo je trebas jen rozesmat, vyslechnout, pomoci.. Radovat se z malickosti, a vazit si okamziku zivota, to cloveka udela stastnym.. Nejaka taska pres rameno..? Vem ji cert, koho zajima jestli ma kosticky, natoz, jestli je original..:-))

  • Máte pravdu. Vlastně úplně ve všem. Život není o kabelkách.
   Na druhou stranu móda a kabelky k životu patří a patřit budou. Jednoduše- páv má barevné peří, lidé mají módu. Jen smysl článku byl o tom, že když už pro někoho život o kabelkách je, tak by neměl kupovat napodobeniny. Nemělo to protlačovat prodej originálů. Jen to mělo říci: než trapné fejky, tak raději nic.
   Jinak velice děkuji za komentář.

  • To je katastrofa, ja mam pocit, ze vy vsichni co tady ten článek komentujete, to vlastne ani nečtete! Vy se probudte! Vždyť autor sám píse, ze si vice všimne charismatu a jiskry v oku než kabelky! Zřejmě jste vůbec nepochopil, co chce autor říct… Stejne jako spousta dalších tady, kteří vytrhnou z kontextu jen to, jaka věková skupina značku pozná, a protože zrovna nepatří mezi klasického důchodce z malého města, tak se samozrejme urazí!

 10. Hezky clanek, jen par detailu kazi charakter prizpevku. Ono totiz tyto predrazene kousky, s kvalitou nemaji pra nic spolecneho, a plati clovek v drtivem procentu techto drahych kabelek a dalsiho, prave tu znacku. Co se dani tyce, si myslim, ze toto lze prirknout spise statu, ktery toho toleruje a vsichni levaci maji zelenou v prodeji.

  • Určitě pravda. Kvalita myšlena “originál vs fejk”. Samozřejmě je pak k diskuzi, zda je to tak velký rozdíl, jako je rozdíl v ceně 🙂 Jinak děkuji.

  • Nemají s kvalitou pra nic společného??? Kolik jich vlastníte? Ja sama mam par značkových kousku a některé z nich uz mam treba 15 let a porad vypadají dobre, to asi kabelka, která nemá s kvalitou nic společného nedokaze! Samozrejme, ze člověk platí za značku!!!!Ale uz nežijeme v komunismu! Jsou různé vrstvy lidi, s různým majetkem, postavením, profesi… Každy nakupuje dle svých finančních ale také společenských možnosti. Kabelku Prada treba nepotrebuje prodavačka na vesnici, ale modelka v Paříži pohybující se ve světe módy ano. Hodinky Rolex zase nepotrebuje zedník, ale vysoce postaveny manager ano. Nic proti zmíněným profesním, aby se tady zas někdo neurazil:-) Urcite někdo namítne, ze ani modelka nepotřebuje Pradu a manager Rolex. Záměrně jsem uvedla tyto profese, protože je znám a mohu soudit a tento svět je od světa prodavačky hodně vzdálen. A tak to treba prodavačka neznajici tento svět proste nemůže soudit. Stejne jako je mraky kabelek pro různé vrstvy, tak je i ruznorode bydlení, potraviny, automobily… Pokud někoho pohoršuje, ze supermodelka nosí Pradu , bydlí v designovem dome, ji treba sushi a jezdí v Porsche, když si na to vydělala? Ma snad nosit fejk LV, bydlet v paneláku na Cernaku, jist párek a jezdit trabantem? Neresime tady to, zda jsou výdělky supermodelek adekvatni nebo ne, prosim. Samozrejme, ze s nákupem LV platíme značku! Ale také kvalitu (ja tvrdím), design, vstupenku do urcite třídy, komfort při nákupu… Ja jsem si polovinu svých kabelek koupila sama, a taky si je hýčkam a jsem na ne hrdá! Ale i přes to jsou to jen věci, které potěší a nevisí na nich život, životní hodnoty mam úplne jiné. Ale i přesto mi každá z těch kabelek způsobila radost. Vlastne nevim, proč to tady pisu, mohla bych pokračovat, ale… To neni odpověď jen vam, Vašku. Některé názory proste cloveka dokáži vytočit… Jinak co se tyče dani mate naprostou pravdu

 11. Ma vlastni zkušenost koupila jsem kabelku armani v butiku za skoro 5000kc a za dva měsíce se začala loupat kuze u fejku se vam to nestane tak se pak nedivte že lidi kupují fejky.

  • Tak když nepoznáte pravou kůži a koupíte si za 5000 kabelku z koženky, tak to taky o něčem svědčí 😀

   • Myslela asi Armani Jeans, tá sa dá kúpiť aj za 200 €, čo je okolo 5000 Kč, ale keď som videla aká je to kvalita tak by som za ňu dala tak 30, koženka ktorá vydrží 1-2 sezóny. Giorgio Armani je samozrejme o niečom inom, cenovo aj kvalitou, ale na tú, bohužiaľ, nemám, som študentka a budem si musieť vystačiť s mojou z Manga.

 12. Ono, to je stale stejny scenar. Kdo nema moc penez, chce alespon tu iluzi, ze na “neco” ma. Mozna diky te iluzi, ma o trochu hezci realitu…
  Ja sve prvni vydelane penize vydavala jenom za obleceni, kde sla velmi dobre videt znacka. Sice me to stalo dost penez, protoze fejky jsem vzdy pohrdala. Chtela jsem ale ukazat, ze ja na to opravdu(!) mam :-)… Pochopitelne jsem mela jen na to, a na nic jineho. Takze ve finale opet jen iluze…
  Ted jsem ale uplne jinde.. Kdyz uz na to konecne mam (a zrejme prave proto), nechodim utracet desetisice za obleceni, ale chodim do Zary, kde me vzdy neco nadchne. Kabelku mam sice drahou, ale je cela cerna, takze malokdo si vsimne, ze je to Prada. A je to prakticky jedina vec, do ktere rada investuji, protoze opravdu vydrzi. A kdyz je problem, a neni moc stara, obchod ji posle do fabriky, kde vam ji zadarmo opravi. Takze mate v cene i “pojistku” opravy ci vymeny.
  A lidi s fejkama? Moje sestra jich ma plnou skrin, stejne jako originalu, ktere po me “zdedila” a nemam pocit, ze by mezi nimi delala nejaky velky rozdil. Ja to odsuzuji, zatimco ona to neresi. Jdu ji poslat tenhle clanek… 😉

 13. Kupovat plagiaty opravdu neni hrdinsky cin . ALE … i Louis Vuitton , Prada , Gucci a jini , siji a nechavaji vyrabet v Asii . To je fakt ! Levi´s , Diesel ,Hilfiger a spousta jinych , znackovych firem napr. i v Bangladeshi . O C&A , H&M , Promod a dalsich ani nemluve . Neplatime za vyrobek jako takovy , ale za jmeno . Byla jsem u akce , kde profesionalni prodavac Louis Vuitton nepoznal padelek od originalu . Jsou padelky a padelky . Mam tasky Vuitton , Chanel a nastesti originaly , ale je mi i fuk , ma-li nekdo padelky . Znackove firmy delaji z lidi blbce a pritom zneuzivaji ty chudaky v Asii …

 14. Skvělý článek. Chápu slečny, že se chtějí líbit, ale značka oblečení je to poslední na co se inteligentní muž dívá a o čem se rád baví. Spíše bych to uvedl tak, že nejde o znáčku ale o kvalitu. kupujme kvalitní věci, které vydrží. 🙂

 15. Dobrý den Milane, s chutí jsem si přečetla váš článek a musím říct, že jsem se upřímně zasmála! Ve smyslu, potrefená husa nejvíc kejhá:) A taky, že jablko nepadá daleko od stromu. Upřímně si myslím, že koupě zboží na wietnamských tržištích tvrdě odráží realitu vkusu naší země ( samozřejmě je úplně jedno, zda-li nakupujute v Ostravě, Praze nebo Plzni případně v Egyptě na trhu..kde ubránit se nákupu šmejdů je olympijská disciplína:) ). Je to v hlavě, jak dobře říkáte. Pokud vám rodiče( tedy výchova v nejútlejším věku ) nedají “zdravé” názory a hodnoty, nemáte podle mě šanci ve zmiňovaných 18 letech vyhodnotit svou finanční situaci jinak, než nuznou a syndrom dítěte” chci to samé co mají ostatní” vás může dovést ke koupi zmiňované věci,která má vypovídají hodnotu…ať si prosím každý dosadí slovo které uzná za vhodné. Celkový přístup k módě je v naší kotlině tristní, je vždy velmi velmi osvěžující potkat stylově oblečenou ženu či muže…ti, kteří u ranního oblékání přemýšlí. Vyjádřit svůj životní postoj, náladu oblečením každá!! žena může mít pěkně upravené vlasy, nehty a jednu pořádnou kabelku :)…to je smyslem strojení se..říkala moje babička,která měla několik nadčasových kabelek( ať jsme stále v tématu), které jsou bez značky,ale design je nadčasový!…hodnota je však nevyčíslitelná..a protože móda je jako příliv…těším se, až moje dcera za pár let doroste a pochopí hodnotu dědictví a péče o věci. Znám několik lidí, kteří na malém městě díky své invenci v oblékání svítí jako maják pro ty, kteří jednoduše nemají odvahu.. držím vám i vašemu týmu palce, ať inspirujete svým denním oblékáním co nejvíc lidí.. kteří zastávají názor, že chlap má smrdět i z fotky a ženská může vypadat jako skříň…těm přeji hlavně zdraví:) La vida es chulla:)

  • Dobrý den,
   děkuji za fajn komentář. Z prvních vět jsem se lekl, zda ta husa a jablko má být na mě a co jsem provedl:) Ale se vším souhlasím. Je to vlastně vše o nastavení myšlení celého národa. Ale ve finále mají pravdu i Ti, kdo píší, že si každý může nosit co chce. Na druhou stranu, když někdo bude v rámci módy nosit kradenou vázu přivázanou izolepou k hlavě, tak já mohu na svůj blog napsat, že s tím nesouhlasím;) Přeji Vám krásný den.
   La vida es chula!

 16. Ono to není tak černobílé, jak to z článku vyznívá.

  Luxusní italské módní domy sice používají perfektní materiály a dále je zpracovávají zkušenými řemeslníky, jak autor článku uvádí. Potíž je v tom, že výrobu v profesionálních dílnách má z nemalé části pod palcem neapolská Camorra, která funguje přes bílé koně jako subdodavatel i distributor právě těch známých značek a pouští do oběhu ohromné množství “originálních padělků”, které sice ani náhodou nejsou žádné egyptské fejky, ale finální autorizace mateřskou firmou jim stejně chybí. Camorra vlastní po světě i množství butiků (nejbližší byl odhalen kousek za hranicemi v německém Chemnitz), kde právě dochází k míšení originálů s těmi originály bez posvěcení (takže tvrzení, že se “to stejně všechno dělá v jedné fabrice” není tak úplně od věci, ale nelze motat dohromady fejk od egyptského plážového technika a výrobky z dílen napojených na neapolskou mafii ze Secondigliana – ani cenově, ani kvalitativně). Značky proti tomu bojují jen do jisté míry, protože kdyby se začaly ozývat více, přijdou o velkou část distribuční sítě a neskutečně se jim prodraží ta výroba na jihu Itálie; navíc ty výrobky jim svou kvalitou jméno nekazí. Více o tom si můžete dohledat v zahraničním tisku nebo v knize Gomora od Roberta Saviana, který ze zcela pochopitelných důvodů od vydání knihy žije mimo Itálii pod policejní ochranou…

  Ve zkratce – pokud si někde koupíte za vetší peníz originál, nikdy se nedozvíte, jestli je to přesně takový originál, jaký by si přála prodat ta značka, i když kvalitou i cenou to bude totožný výrobek. A podporovat vraždy, obchod se zbraněmi nebo drogami budete díky struktuře subdodavatelů stejně.

  A na faktu, že teta z periferie v šusťákách a fejkové kabelce LV vypadá trapně, to také nic nemění.

 17. Co kdyz se mi ta kostickovana kabelcicka proste libi? Na origo nemam, tak si koupim za par kacek tudle. A kolik nadelam na malym meste parady. 😉 kde polovina obyvatelstva neresi, zda je to fejk, pac ani nevi, ze existuje nejakej original 🙂

 18. Hezký článek! Jen pro odlehčení, koupě fejk kabelky na tržnici bez vědomi, co že si to vlastně kupuji,není jen záležitost starší generace – mne se to podařilo asi ve třinácti letech,kdy jsem mamince batoh ala LV koupila. Opravdu jsem tehdy netušila, ze ta písmenka na hnědém podkladu něco znamenají… Ale progres v mem případe nastal, letos (o patnáct let později) ji k Vánocům koupím ona “písmenka” v Pařížské 🙂

 19. Mily autore, je pekne pokrytecke prirovnavat nakup tzv. “fejku” ke kradezi, kdyz sam v clanku pouzivate obrazky, ke kterym jiste nemate povoleni autoru, tedy jinymi slovy jste je odkradl, udelal z nich fake (nautorizovanou kopii).

  Dalsi veci je, ze samozrejme ty kvalitni fake, ktere dosahuji kvality az 90% originalu, se vyrabeji ve stejnych “fabrikach” jako ty tzv. originaly. Je beznou praxi, ze po skonceni normalni smeny, odejde kontrola, rozsviti se svetla a linky zacnou jezdit dale. Dela se vsechno rychleji, bez kontroly, proto kvalita neni 100%, ale blizi se tomu. To samozrejme nemluvim o zbozi na nasich trznicich, to je nekde jinde, ale o opravdu kvalitni “fake”, ktery lze nakoupit na internetu primo od vyrobcu.

  To, ze schvalujeme nakupem fake praci malych deti? V neuveritelnych podminkach? ANO, ale uplne ti stejni a v uplne stejnych podminkach pracuji i na tech originalech, at uz je to velkomodni prumysl nebo napriklad tovarna na iPhone. Delaji tam deti, to je proste fakt, v Cine naprosto bezna vec. Muzeme s tim nesouhlasit, ale i diky tomu se stali pred par dny nejvetsi ekonomikou sveta.

  Takze i nakupem tzv. originalu schvalujeme praci deti, schvalujeme praci v neuveritelne spatnych podminkach. A pokud chceme myslet opravdu na ty delniky, tak verte, ze z toho fake maji i daleko vice. Samozrejme tam profituje nejvice jejich mistnich distributor, ale u originalni vyroby se jejich plat pohybuje okolo 1 dolaru na hodinu, to neni hrozne? Touhle “bokovkou” si vydelaji vice…

  • A jen dodam, ze ta honosna “kvalita”, kterou je neustale argumentovano, jiz take v dnesni dobe neplati. Tito velci giganti chteji dle ekonomickych zakonu maximalizovat zisk, tedy prodejni cenu nechavaji stejnou, ale snizuji naklady na vstupu, tedy v kvalite.

   Neni vyjimkou i v dnesni dobe, nakoupit znackove obleceni za nekolik tisic v autorizovanem obchode, kde je vyrazne na krivo nasity znak, cedulka atd… Ano historii sice kazda znacka ma bohatou a verim, ze kdysi se opravdu lisili vyrazne svou kvalitu, to ale v dnesni dobe jiz neplati.

   Prodavaji predrazene cetky za velmi nadhodnocene ceny a vyuzivaji hlouposti lidi, kteri jsou schopni za iluzi jakesi kvality utratit tisice, desetitice, pritom za to nedostavaji adekvatni kvalitu. Zaroven vyuzivaji sami pracovni silu temer zadarmo, ne tohle pro me rozhodne neni moralni.

   Takze, abych to shrnul, za to, ze se vyrabeji a ve velke mire kupuji fake, si mohou vyrobci/lepe receno designeri, ci vlastnici modnich znacek sami svou nenazranosti.

   • Děkuji za názor. V módě pracuji, a tak vím jakým způsobem si módní značky i ty čínské továrny, práci v nich a kvalitu výroby hlídají, a tak mám jiný názor. Mají tam velké tými lidí ze své země přímo u výroby. A nevěřím, že tam 50 Francouzů kouká s klidem na malé děti, jak vyrábí jejich kabelky.
    Ale každý může mít názor svůj samozřejmě. Já jen na svůj blog napsal svůj názor. Přeji hezký den a ještě jednou děkuji.

   • Karel: Naprostý souhlas.
    Půlka argumentů v článku je mimo mísu, silně demagogických. Druhá půlka je relavantních a lze s nimi souhlasit. Autor článku by měl zahodit svůj supr orginální iPhone, iPad a který jistě taky používá (a kdoví co ještě). Apple se taky vyhýbá placení daní všelijakými způsoby na hraně nebo za hranou zákona a o tom, že jejich výrobky často vyrábějí děti už toho bylo napsáno tuny. O vydírání zaměstnanců, sebevraždách v jejich továrnách taky. Apple je jen příklad, který je všeobecně známý. A aby bylo jasno, nehaním značkové věci, sám si je kupuju, jen se neodvažuju tvrdit, že nákupem originálu podporuju bůhvíjak bohulibou činnost mašinérie s tím spojené.

    • A já jsem někde napsal, že nákupem originálu podporuju bůhvíjak buhulibou činnost mašinérie s tím spojené? Já tedy myslím, že ne.
     Já přeci vím, že není. Správná cesta je podle mě kupovat si to, co se nám líbí a je to v našich cenových možnostech. A nemusí na tom přeci být falešné logo co nejdražší světové značky. Tohle byla myšlenka článku.

 20. Výborný článek, souhlasím a souhlasím, že i za 2000 jsou kabelky krásné a navíc jich mohu mít více k různým outfitům…LYDC, Hilfiger, některé Guess kabelky apod…..a i kdybych měla na kabelku za 10 nebo 20 tisíc, tak pochybuji, že bych tolik za ni chtěla dát 🙂

 21. Přeji hezký den. Tento článek mne opravdu upoutal a musím říci, že s vámi opravdu souhlasím. Je to uplně jasné, protože kabelku co normálně stojí 15 000 najednou seženete za 3000, to je opravdu očividné. Zajímalo by mne, co ty Asiaty vede k tomu, aby vyráběli furt tak nekvalitní nebo fake věci. Nikdo jim o to nestojí. To je čistě muj názor a jsem ráda, že jsem na tento článek narazila. S příjemným pozdravem a přáním hezkých svátků a štěstí do Nového roku- Ema Šprinc 😉

 22. Prominte, ale musím nesouhlasit.. Pár “fejkových” kabelek vlastním a musím říct že si nestěžuji, pochopitelně tuším co za takovou to věcí stojí, ale jsou levné a když je žena umí nosit, tak i pěkné! Ano, možná nemám na originál, ale když stejně většinu lidí přesvědčím o tom že mám pravou, tak co, že? 😉 Sem trochu nadčasová mohu-li tvrdit a rozhodně bych si na sebe nevzala nic co by mi neslušelo, ovšem taková kabelka Guess, LV, Prada apod. je vždy pěkným doplňkem 😉 a ostatní vám budou závidět! A mám opravdu atraktivní pocit, když jí nosím 🙂 takže jsem pro fake kabelky.. ovšem váš názor vám neberu 😉 s láskou Viktorie

  • Takze je nosite proto, aby vam ostatní lidi záviděli? A to vam nevadi, ze těch zbylých par procent se Vam směje? Pripadate si nadčasová a atraktivni, když nosite Fejk LV? Nechápete, ze byste byla mnohem vic trendy a na úrovni s hezkou, moderní kabelku bez značky? Než si na na něco hrát? A mit radost z toho, ze obalamutim lidi? No nezlobte se, ale to je klasicky názor českého vesničana… I když, pokud vy sama jste takto stastna…

 23. Článek je to celkem trefný, jen mi ta dnešní doba “brandů” mi přijde vážně dost uhozená. Proč dělit kabelky na střední a vyšší třídy? Proč vůbec někdo dokáže nacenit pitomou kabelu na 20 tisíc a více jen proto, že je to nějaká značka? Pochopil bych to kdyby to například bylo přímo z rukou nějakého návrháře, který přímo nad tímto kouskem strávil jeho výrobou měsíce života a potřebuje se za to nějakým způsobem uživit. Jsem ochoten si připlatit za skutečnou kvalitu, ovšem brand už dávno kvalitu nepředstavuje a není to v dnešní době samozřejmostí. Rozhodně by mě nikdy nenapadlo utratit nehorázné peníze za kabelku LV jen proto, že na to mám. Navíc jejich kousky mi nepřijdou nijak originální a nijak zvlášť překrásné, abych za ně utrácel nehorázné peníze. V čechách existují spousty skvělých brašnářských dílen a pokud budu chtít, za zlomek ceny mi tam vyrobí koženou kabelu na míru s doživotní zárukou. Na výrobek z kůže vám vyrazí třeba i iniciály. Výhody: vím, že můj výrobek je originální. Je opravdu kvalitní. Navrhl jsem si ho sám a vím kdo ho vyrobil – vím, komu jsem dal práci a tu kvalitní ruční práci rád finančně ohodnotím. Neplatím X společnostem, které mi kabelku LV dopraví z fabriky až do Pařížské. Můžu z toho mít daleko lepší původ a určitě se mi nestane to, že vlastním “značkovou” kabelku za X tisíc a budu denně potkávat figury, co si tu samou srandu koupili někde na tržnici. Z toho bych třeba neměl dobrý pocit, ale mě se nic takového stát nemůže, protože se snažím být vždy originální.

 24. Dobry den, myšlenka která se skrývá pod tímto článkem je velice dobra, jenže bohužel kde v dnešní době mam záruky originality. Dobry falzifikátoři svou práci umí provést v mnoha případech tak dobře, že nerozeznáte od originálu. A o tom jsem se přesvědčil mnohokrát. Prvně to bylo před lety ještě na střední kdy jsem zbožňoval obchodní značku oblečeni REPLAY, a kupoval jsem si oblečeni pouze v značkovém oblečeni. Po letech obchod zavřely z důvodu falzifikátu. 80% zboží v obchodě byly padělky… Poslední moje modní zklamáni bylo zavřeni několika obchodu v Pařížsky ulici v Praze… Další moudro co tu zaznělo, je “šedý trh” a terorizmus. S touto myšlenkou jsem se setkal již v minulosti a řekl ji nejmenovány modní navrhař. Bylo to myslím v roce 2003, kdy podotkl na události z 11. záři a řek: “kupováním falzifikátu podporujete teroristy”. Kdybych byl navrhař řeknu totéž. Kdybych vlastnil restauraci s českou kuchyni, a naproti přes ulici měly čínskou restauraci. Tak zase tvrdím, že stravováním v čínských restauracích podporují drogový kartely, neboli odradím konzumenta aby ty peníze co muže utratit v mém podniku utrácel u mého konkurenta. strategii na podobném principu zvolil onehdy i nejmenovány navrhař. A tvrdit něco o špatném stavu slnic, si myslím, že v našem případě asi nemá cenu, poněvadž kvalita našich slnic nestojí za řeč, další věci je, jaky procentuální podíl tvoří modní ekonomika v Čechách na místní rozvoj. Tady jsme též asi šláply vedle, protože co si budeme nalhávat, zanedbávame se, a nekládem velký důraz na modu. Na dovoleny čechy poznám na mile daleko… A i kdyby tomu tak bylo, že by se to změnilo a móda v čechach byla jedním z ekonomických pilířů, tak stejně si to rozkradou naši zákonodárci a nebo si opět výrazně zvýší své platy…
  Za mně osobně já bych si na sebe falzifikát nikdy nevzal. Ale dobře vím že když si někdo koupi padělek z ekonomických důvodu. Tak tím určitě nepodporuje terorismus. Tím pouze podstupuje riziko výsměšku z kruhu lidi co rozeznají padělek od originálu

  AVE

 25. Pobavilo mna to prirovnavani ke kradezi a vyrobe drog 😀 Plus to ze z toho neodvadi clovek dane 😀
  Ked clovek zohledni to kolko je tu korupcie a jak moc si lidi u vlady stale vic a vic tlakuju svoje bankove ucty a majetky tak ty dane platit sa mi zrovna nechce.
  Co sa tyka tych kabelek, tak obchodujem s Aziou sice ne zrovna s oblecenim ale mozem zhodnotit to ze 95% beznych kabelek co vidim nosit venku holky tak su fejky aj ked nemaju skopirovanu znacku ale vzhled je skopirovany.
  Ten kdo psal tento clanek asi manzelke alebo priatelke kupuje aspon tu kabelku za 2000kc ale moze z ni mnet radost 😀 do tej doby ked pouzije internetovy vyhladavac cez obrazky a zisti ze je to vlastne identicka kabelka ktera bohuzel stoji 10x vic 😀 , tak ze radost moze byt len z oneco lepsi kvality maximalne. Samozrejme moze to byt vynimka.
  Tento clanok by som skorej nazval ako ludska blbost a nevystihoval by som to ako kradez, neplateni dani a vyroba drog 😀 Zariadte take mzdy ako v severskych krajinach a potom ludia nebudu rozmyslat nad LV suvenirom z dovolenky.
  Dost trapné prirovnanie. Zhadzujete tu ludi co vyberaju z trhu ktory je tak dost presyteny FAKE znackami.
  Clovek svoje kvality pozna a podla toho si svoj nakup aj zariadi. Osobne radsej idem do dobreho bistra ako by som bol cool-ový a isiel do McDonald´s.

  • Za A – berte ty přirovnání, prosím, s nadhledem. Jde často o vtipné přirovnání 😉 A za B – ani vlastně nevím co na to napsat. Je to váš názor, já mám jiný – popsaný v článku. A nemyslím, že to, že tu lidé nemají vysoké mzdy jako v severských zemích je opravňuje k tomu, že mohou dělat na diskotéce u baru “frajery” s fejkem z tržnice. To zas můžete napsat: Zařiďte vyšší mzdy, jinak se nedivte, že tu lidi kradou a chovaj se jako hovada 🙂 Navíc to “zařiďte” je takové alibistické. Viz.: https://milanpolak.cz/delejte-uz-neco/ 🙂 Přeji Vám hezký den a hezké svátky!

 26. Být etický k ženám, to samozřejmě bezpochyb schvaluji… Ale tenhle materialistycký článek, kde přirovnáváte koupi kabelky k mlácení dětí, či ke krádeži… tomu se směji, upřímě a od srdce… taky vaší naivitě, že pravé kabelky se vyrábí v krásných laboratořích inženýrkami v bílých pláštích 🙂 … Nicméně každý své ohrádky strůjcem, takže vám samozřejmě přeji spoustu originálních kabelek, pásku, kalhot, košil, triček, tílek, spoďárů, fuseklý a jiných předmětů doplňujících vaše Já 🙂 …. koneckonců LV ponožky nesmrděj co jsem zaslechl

 27. Milane,s Vami uplne souhlasim v tom,ze kdyz mate originaly tak vzdy to ma svoji historii-kde a jak se koupila nebo kym byla darovana…A ma sve obaly,krabice, hadricky na osetreni (treba lakovane kuzi).Mam mensi kolekci kabelek a lodicek a vzdy mi potesi kdyz na ne se podivam po ranu.

 28. Dobrý den,
  ačkoliv to většinou nedělám, tento článek nemohu nechat bez odezvy…
  S Vaším článkem naprosto souhlasím a u momentu, kde popisujete turisty v Egyptě jsem se velmi bavila ( možná bych ještě doplnila o teplákové soupravy LW, o kterých ačkoliv jsem nikdy neslyšela, tak vídám každý den v metru 😀 ), ale letos o vánocích se mi stala taková situace, že jsem popravdě řečeno nebyla jistá co s tím.
  Dostala se k nám totiž kabelka LW. Byla v protiprachovém pytlíku, kožená, našli jsme i schovaný kód, ale přesto jsme si nebyli jisti, jestli je to originál, protože jsme ho nikdy neměli. Přinejmenším hodinu jsme strávili u internetu a hledali jak poznat, jestli nejde o fake. Abych to zkrátila, vše téměř odpovídalo originálu, ale nakonec jsme došli k závěru, že to bude fake, protože šev šel skrz monogram, ale to mě dovádí k otázce, když jsou natolik zdařilé padělky, že jsou od originálu téměř nerozeznatelné, má to vůbec smysl tohle šílentsví okolo značky? Ano, valná většina padělků je do očí bijící, ale mě osobně spíše zarazí jejich nositelky. Copak někdo, kdo má na takovou kabelku, vyjde v teplákovce (k tomuto kusu oděvu mám velký odpor, tak se omlouvám, že ho stále zmiňuji :D) a teniskách z tržnice…?
  Já osobně zcela zavrhuji jakékoliv faky, ale i originály, protože mi přijde zcestné dát jmění za kabelku, kterou cestou domů potkám 10x i když ostatní jsou padělky. To si raději koupím nějakou autorskou kabelku (myslím, že není problém sehnat v cenové hladině kolem 2000, jak zde bylo zmíněno) a vím, že je to opravdu jedinečný kousek a často si mohu i podat ruku s osobou, která danou věc navrhovala i šila, ale je to můj názor. 🙂
  Každopádně díky za pěkný článek:)

  • Nemohu si pomoct ale při čtení vašeho komentáře jsem si vybavila samatu ze sexu ve městě jak nadává proč lucy liu ještě nemá Birkinku když právě potkala ženskou v šusťákovce 😀 Jinak jako mladá módní návrhářka děkuji za názor podporovat tvorbu právě takových lidí 😉

  • Jestli se k Vám dostala kabelka LW, tak to byl zaručeně padělek. Louis Vuitton se totiž píše s jednoduchým V a logo této značky je tedy pouhopouhé LV.

 29. Moc krásný článek. Naprosto souhlasim.Modu mám rada, ale kabelku za takové peníze bych nekoupila 🙂 Ja si myslím, ze i v obyčejném obchodě, jako je reserved, C&A a podobne se kabelka da koupit také a nemohu rict , ze bych se proto hur oblekala. Jen není pak potřeba hrát si na ofrnehou holčičku, která dělá jak je skvělá , ze ma v každé ruce kabelku LV 😀 Mimochodem článek o kávě je uzasnej. Vylepila bych v každé kavárně 🙂 Itálii miluji, často tam jezdim a to co je zde, je pro ostudu.

 30. Ach jo Milane, nemáte to jednoduché. Článek jsem pochopila, vím co jim máte na mysli, nechápu proč je tu rozpitvavana každá Vaše věta.

  Hezký zbytek dne 🙂

  • Možná potrefené husy? 🙂 Nevím. Ale vím, že život není o kabelkách, a tak to beru s nadhledem. Díky za komentář a slova soucitu 😉

 31. Giorgio Barak …abych se k tomuto vyjádřil, když to tu vidím. Mám na to takový názor, že je úplně jedno jestli má někdo fejk nebo originál… .. . je mi jasné, že spousta lidem připadá zcela zbytečné dávat za tašku nebo kabelku 15-50 tisíc. Navíc v dnešní době…je spousta butiků tvářících se jako luxusní…jen face za kterým se skrývají mnohdy ve vštšině případech právě padělky ….tak dobře zpracované, že pokud jste nikdy neviděli originál tak nic nepoznáte. Člověk by se na toto měl dívat z mnoha stran, protože nikdo z vás si asi neuvědomuje, že většina těchto rádoby lxusních věcí pochází z výroben z Číny. Tam ti lidé”pracují”v tak otřesných podmínkách a mnohdy i děti. Takže otázka? Co je mafie? Co je krutost? Viděl jsem mnoho různých videí z těchto výroben a ani jedna z vás asi nemá tušení, že ti lidé co tam pracují …mnohdy nespí dva, tři dny a usínají u stolu. Třeba iPhone….má ho většina z nás a nikdo se nestydí!! A lidé co je montují mají právě tyto podmínky také. Prostě svět je celý postavený na tom….co všechno máme mít …..co bychom měli kupovat…..co máme nosit za značky abychom byli IN……..ale to, že se lidé k sobě chovají jako “Prasata” to nikomu nevadí. A to že tyto firmy, které vydělávají na levných pracovních silách stejně jako mafie dávají peníze na charitu atd…. je jen to, aby vypadalo vše fajn. Je zajímavé, že když příjde takový mafián a ne jen mafián…. utratit své černé prachy do luxusních obchodů……TO SE NIKDO NEPTÁ kde je vzal a co za tím je. To je zas můj názor.

 32. Jj a stahování, streamování filmů a hudby online je také podpora zločinu;) A taky to každej dělá i přes reklamy o tom, že “film v obchodě bys neukradl” při každé návštěvě kina. Mluvit tady o dětské práci nemá smysl, ty kabelky nejsou pomazané krví malých Číňanků aby to lidi odradilo, jejich design připomíná – nikoli odpovídá skutečnému produktu. A kupují to především lidi, kteří se ve společnosti těch, co na tyto značky skutečně maj, nepohybují. Tj koupěj si pěknou kabelku, protože chtěj pěknou kabelku a jestli to nemá všude ten nápis, tak jejich okolí ani nepozná že se jedná o padělek, protože do těch obchodů nechoděj. Co se týče značkového oblečení, tak kvalita je úplně stejná, brandy dneska již také počítaj s konzumním jednáním a pěkná bunda z Pařížské ulice se rozpadne po pár letech úplně stejně jako ta za 1500 z C&A. Takže ohledně kvalitnějších materiálů to jsou všechno bludy. Ty ceny jsou tak vysoké, právě aby si to mohlo dovolit jen pár lidí a tím dát najevo, že na to maj. Jestli luxusní zboží půjde s cenou dolů, tak ztratí klientelu. Ty padělky si pak kupují lidi, kteří by si skutečný výrobek stejně nekoupili, takže je to beztak jinej target market. Jediný problém je, že to těm značkám kazí krapet image, když je to na každém kroku. Ale zase neznám nikoho, kdo by najednou přestal kupovat luxusní zboží, protože uviděl černocha v Itálii, jak prodává kabelky na tom jeho stahovacím prostěradle;)

  • Mně šlo spíše o ty fejky kupující lidi. Jestli si myslí, že je opravdu nutné mít obrovské logo na něčem, co je vlastně něčím úplně jiným. Jestli je nutné na sobě nosit kus “lži” 🙂 Díky za komentář a přeji hezký den!

 33. Dobrý den,
  teda, Váš článek mě opravdu zaujal, a musím říci, že z Vašeho pohledu (chlapa) na věc, to asi vyznělo trochu jinak, než by o tomto problému psala žena (tímto nechci aby mě někdo označil za feministku), ale napsal jste to výstižně a máte pravdu..

 34. Výborný článek! Naprosto souhlasím. Ještě doplním, že pokud člověk touží po kvalitní designerské kabelce, může si ji například koupit v outletu v Parndorfu kousek od Vídně. Já jsem si takhle koupila kabelku od Prady v přepočtu za 15.000 a šetřila jsem na ni rok a půl… a to pracuji jako učitelka a ještě jsem v té době dokončovala VŠ, takže opravdu nepatřím mezi nějakou zlatou mládež. Kabelku mám už třetí rok a je pořád super. Myslím, že se to vyplatí víc, než si třeba každý rok kupovat novou kabelku někde v Zaře(kde mimochodem chtějí za některé kabelky i 5tis). Jinak třeba do 12 tis. se dají pořídit kabelky Emporio Armani,Michael Kors, Vivienne Westwood, Coccinelle, Longchamp, Furla, Diane von Furstenberg atd., obzvlášť když je období slev 🙂

 35. Dobrý den,

  celkem Vás chápu a tak se podívejte na film džíny z číny, je to tam o tom jak třeba replay, diesel apod nakupují 1ks džínů u kterých tráví děti s falešnými občankami třeba 20h práce denně. Diesel koupí pak 1ks za 2usd a prodá za 200usd 🙂 a nemusí se jednat o LV apod a prodávají se takhle originály. Nebo dále se můžete podívat třeba na anglický Primark ten má zboží z indie kde se vyrábí v podobných podmínkách. Takže je dost možné že i Vaše oblečení vyráběli děti v hrozných podmínkách. 🙂 jen aby jste věděl tak nějak to funguje v celém světě.

  Přeji hezký zbytek dne

  • Dobrý den,
   možné to je. To ale nic nemění na podstatě a myšlence článku 😉 Že krást se nemá. A je jedno jestli ukradnu čokoládu v samošce nebo logo jiné značky a dávám to na své produkty. A pak to někdo VĚDOMĚ kupuje a vydává za originál, aby byl za “frajera”. Jinak díky a Vám také hezký zbytek dne.

   • Ano to je pravda mě šlo akorát o Vámi zmíněnou myšlenku že podporují kupující práci nezletilích dětí. Tak jsem chtěl uvést na pravou míru to že takhle se v číně pracuje normálně a vyrábí 90% zboží falšují se občanky a vše co nosíme vyrábějí děti

 36. možná jsem to komentovala už jednou, ale zaslouží si to ,,,humbuk”, takže klidně 2x.
  Je to sprosté. Je to neuctivé vůči práci lidí, kteří originální kabelky dělají s tradici.
  Otázka: umíte si představit, že byste si koupili čínský model smartphonu a nalepili na to nálepku Apple? Vážně byste si nepřipadali blbě jen proto, že to na první pohled z dálky někdo nepoznal? Nebo naopak – opravdu byste se cítili tak cool, že to ,,jakože” máte i když na to nemáte?
  Tvrdím jedno – není ŽÁDNÁ ostuda na ty kabelky, boty, auta, telefony, etc. nemít peníze- je ostuda si hrát na to, že je mám a ještě se tím chlubit!
  Vrchol všeho – šusťákovka, najkí tenisky s nejlépe růžovou fajfkou a k tomu ,,Lujs Vitn” eňo ňuno pokoukaníčko. Lidi u kterých chcete, aby si mysleli, že máte na LV navíc z 99% poznají, že nemáte.
  Tak se přestaťe snažit a berte se takoví, jací jste. Žádná přetvářka. Ať s 50 kč v kapse či 50K v kapse 😉
  Vyhnete se ostudě i base za podporu ilegálních srandiček (protože když si takovou fotku dáte na ,,fejsbíčko” a ktomu napíšete, že to je vaše nová LV, porušujete zákon a minimálně Vám tu fotografii vymažou nebo zablokujou účet)

 37. Výmluva, že se všechno vyrábí v jedné továrně mi připomělo debatu s koleginí, které jsem řekla, kolik jsem utratila za šátek Hermes (dárek k zásadním narozeninám). Kromě vytřeštěných očí a podivných zvuků ze sebe vydala pár vět o tom, jak se vše vyrábí v Číně v jedné továrně a že v HM bych sehnala stejně kvalitní šátek za zlomek ceny. Někdo tyhle věci nepochopí a ani chápat nechce..

  Jinak článek super, pod každé slovo bych se podepsala!

 38. Tenhle článek je blbost, myslíte si je potřeba si dávat měsíčně 1000 korun bokem aby si člověk mohl koupit pravou kabelku? wtf? a proč by si měl kupovat pravou když může mít fejk, je to snad věc každého a to že někdo kritizuje lidi za to že chcou nějak vypadat a proto si občas koupí nějaký padělek je ubohost, píšete že ty firmy sou kontrolovány, to je blbost, nebo to že sou ty výrobky ručně šity a v číně se ty fejky asi šijí samy, ne? Nechápu záměr autora a podporu okolí, proč by mělo být trestné kupovat padělky…

  • Cílem ale nebylo tlačit na to, že si každý musí koupit drahou kabelku. Cílem bylo: Když už nutně musíte mít na ní logo nějaké značky, tak si na ni našetřete a nehrajte na okolí trapné divadlo s padělkem.
   Píšu své zkušenosti a názory z práce v módním průmyslu. Pokud jich máte více, tak pak ok. Pak pište, že je něco blbost.
   Ručně a na stroji je rozdíl. Ručně se používají ruce. Na stroji se používá stroj. Firmy jsou kontrolovány- moje vlastní zkušenost.
   Tohle by bylo ale na dlouhé vysvětlování 🙂 A tak vám chci už jen popřát hezký den! 😉

 39. Dobrý den,
  naprosto s Vámi souhlasím. Vidím to v mém okolí velmi často a divím se, že se většina slečen necítí trapně. Já bych se tak rozhodně cítila. Raději si našetřím peníze na opravdu značkovou kabelku (třeba Guess) nebo napíšu Ježíškovi, než abych se musela takto ztrapňovat. Jak jste řekl, fejk každý hned pozná. 🙂

 40. Článek je skvěle napsaný a se vším souhlasím. Na dovolené v Řecku jsem si chtěla koupit kabelku. V ,,butiku,, jsem našla oblečení a kabelky snad všech světových značek:-). Jedna kabelka se mi moc moc líbila, byla podle mých představ a chtěla jsem takovou už hodně dlouho, jenomže….byla na ní značka. Za nic na světě by mě nikdo nepřinutil chodit s falešnou kabelkou, takže jsem odešla bez ní. Je to směšné a trapné, když například z 15 let starého auta vystoupí slečna s kabelkou za 60000 Kč nebo když s takovou kabelkou jede paní v MHD:-). Hned víme, která bije. Mám ráda luxusní věci, ale ne za každou cenu. Šetřím, dokud na tu věc nemám, pak z ní mám radost a hýčkám si ji a opatruju:-). Ale podotýkám, že tohle je můj subjektivní názor. Každý jsme jiný a je každého věc, jak a čím se prezentuje.

  • Mám to stejně. Kdyby v Řecku, Turecku a dalších zemích kašlali na cpaní log všude, tak bych si tam nakoupil. Ty věci jsou často i hezké, ale proč je nutné na ně cpát logo něčeho, co to vlastně vůbec není?

  • Sakra, mám drahé kabelky (pravé) jako Chanel nebo Dior i za 80 tisíc a boty Prada, Dior, Louboutin, ale MHD s nimi jezdím. Ono to MHD je kolikrát rychlejší než taxi 🙂

 41. …a ještě jeden zážitek. Kupuju si boty kvalitní a tomu odpovídá i cena. Když jsem si vykračovala v sandálkách za 3 tisíce Kč a prošla kolem vietnamského stánku, kde byly téměř na chlup stejné boty, co jsem měla na sobe za 350 Kč, tak jsem se musela zastavit a mrknout na ně. Ano, na oko vypadaly stejně, ale ten materiál a provedení…katastrofa! A o tom to je.

 42. Říct, že koupě falešné kabelky je skoro to samé, jako bití dětí a prodej drog, zkrátka nemůže normální člověk. Tento článek je větší pozérství, než nošení falešné kabelky.

 43. A mimochodem, například prodej drog je ilegální všude ve světě. Dokud zde není ilegální nákup takového zboží, pak je takový příměr fakt úlet. Mně se třeba také nelíbí, že se v supermarketech prodávají srač** jako kuřecí separát, který se přimíchává do masných výrobků, nebo glutamát. Ale dokud to není ilegální, tak to těžko budu přirovnávat třeba k cílené genocidě českého národa, ne?!

  • Jasně, že ne. Spojujete ale dvě nesourodé věci- prodej a nákup. Prodej padělků je také ilegální 😉 A ty moje příklady berte s nadsázkou. Já je tak píši. Vždyť jinak by Vás to nebavilo číst 🙂

 44. Jak říkáte, že by jste 20-leté holce nevěřil, že si není vědoma toho, že má fake.. Je mi 20, do módy se nevyznám, obleču si, co se mi líbí a co mi padne do oka.. a nemyslím si, že bych se oblékala nevkusně. Kdyby jste přede mě postavil dvě kabelky, jedna by byla fake a druhá by byla pravá, asi by jste u mě moc nepochodil a myslel si o mně, jaký jsem blbec. Značky kabelek jsou pro mě asi jako značky aut – rozlišuju je podle barev 🙂 (i když LV bych poznala) Nepochopte to špatně, doma žádný fake nemám, nejsem moc kabelkový typ 🙂

  • V pohodě 😉 Nikdy nejde obsáhnout všechny lidi na světě. A buďte v klidu. Být v životě šťastná není o žádné kabelce 😉

 45. Zdravím, naprosto s Vámi souhlasím. Nejhorší jsou pro mě případy, kdy holky s “pravými” kabelkami jdou po městě, ale zbytek oblečení je jak frcu… Já osobně značkové věci moc nenosím, moc se mi ani nelíbí, když je člověk samá značka, navíc, dnes už i naši šikmooký přátelé prodávají pěkné oblečení (neznačkové). Jinak, Vaše přirovnání a znalosti oceňuji! 🙂

 46. Zdravím Milane, pěkný článek, prosím poraďte kde koupím kabelku Michael Kors, klidně bych objednala přímo z usa, ale neposílají sem k nám. Kde to ty holky berou, když ji potkám na ulici ? Díky.

  • MK pouze v Pze na Chodově a nově se bude otevírat obchod na Příkopech. Ostatní zdroje jeho věcí, vč. eshopů = napodobeniny! Děvčata co jej nosí, mají v 90% fejk.

 47. “Víte, že padělky tajně bez jakékoliv kontroly vyrábí asijští dělnící v neuvěřitelně příšerných podmínkách? Víte, že se často jedná o malé děti??”

  No, ale pokud se to bude bojkotovat, tak logicky budou mít dotyční kvůli menším ziskům ještě menší platy nebo rovnou přijdou o práci a budou kvůli nedostatku financí v podmínkách ještě horších… Přece pracují proto, aby měli peníze a mohli přežít.

 48. Super napisane! Len skoda, ze tie nositelky fejkov to aj tak nepochopia a idu si svoje. Ja zasa nepochopim ako moze niekto tie prisernosti nosit. V dnesnej dobe to rozozna takmer kazdy. Baby chcu ukazat, ake su trendy, ale ale nevidia tie posmesne usmevy. Vrhnem sa na komentare, tam sa docitam zase super novinky od obranujucich sa nositeliek fejkov. Pekny den a pevne nervy 🙂

 49. Hezký den,
  jak víte, že v kamenné prodejně s originály nejsou padělky? Už mnohokrát byly padělky právě v kamenných prodejnách odhaleny. Jak víte, že kabelka za 20 000,- Kč nemá právě hodnotu 500,- Kč? Pro “falešnou” kabelku nemusíte jezdit do ciziny, stačí si jí koupit přes internet na “nejmenovaném” e-shopu. A když si koupíte v kamenné prodejně originál kabelku, jak poznáte, že je originál? Jen, že je z kamenného obchodu. Nikdo to nepozná, jen výrobce dle kritérií návrhů ví, že to co vyrobil je pokládáno za originál. Takže článek o ničem. Pěkný den.

  • Dobrý den. Nepochopeno vůbec. Cílem bylo vyjádřit názor, že se mi nelíbí, když si lidé padělky kupují cíleně, aby na okolí udělali “dojem”. Lživý dojem.
   To, že bylo párkrát někde odhaleno to, že někdo zkoušel prodat fejk jako originál je samozřejmě špatné. Ale zas tak negativní nebuďte a nevěřte zprávám na Nově. Ono to zas tak hrozné v té naší zemi není 😉
   Cíl byl říci, ať si každí kupuje to, co se mu líbí a udělá mu RADOST. O tom to je. ALe nemusí na tom přeci NUTNĚ být značka něčeho, co ta daná věc není. To už je trochu zbytečné, ne? Ale je to věc názoru. Díky, že jste ten článek o ničem dočetla a přeji vám hezký den 😉

 50. Když jsem před lety potřeboval v Tunisu kšiltovku, tak měli pouze takovou s obrovskou ohavnou skobou Niké. Tfuj, ale musel jsem koupit – nic jiného nebylo.
  Na lyže mám jednu čepici s logem Adidas. Docela se za ni stydím.

  • V Tunisu člověk nemá moc na výběr. Přitom ty věci jsou často hezké. Stačilo by, aby pochopili, že spousta lidí by si je ráda naopak koupila, kdyby tam ta loga pořád nutně necpali 🙂

 51. Super článek ! , mám na to stejný názor jako vy . Originál je prostě originál, nechápu, proč si někdo fejky kupuje, myslím, že to pravé potěšení se nemůže dostavit. Škoda, že většina lidí to nechápe !
  Pro KIKA – MK kabelky se dají už sehnat i v Praze – Chodov a Na Přípopě, já si pro ně jezdím do německa a rakouska ….

 52. Zdravím.
  Mno je mi 28 let a teprve minulý rok jsem zjistila co to ty příšerný (pro mě!) hnědo něco LV věci jsou :D. Žila jsem v menším městě (do 60 tisíc obyv.) 18 let a v praze 10 let. Bohužel nejsem lovec módy. Je pravda že jsem dospěla k názoru že je lepší si koupit jeansy za 2000-3000 kč (wranglers, etc..) protože vydrží ne půl roku, ale mnohem déle, pokud se o ně správně staráte. Ale to šetření na ně mě vždycky zabíjí. Pak čekat až budou zlevněný, udělat si čas abych tu slevu nepropásla. A modlit se že je budou mít jak velikostně, tak i typově na mě. To samé boty. Kabelky mě obchází naštěstí velkým obloukem – jednou jsem si koupila kabelku za 4000 kč – nevím teď jakou značku – potřebovala jsem pracovní, do které se vejdou dokumenty bez překládání, je hodně sektorovaná, snadná údržba a něco vydrží. Ale moje nejoblíbenější “kabelka” je batoh z Realu za 20€ (něco jako Tesko) z recyklovaných materiálů, který je většinou napěchovaný na 6-8kg zátěže 😀 což vám kabelka jen tak nepobere. Přes rok drží bez sebemenšího náznaku obnošení.
  O většině těch značek co se tu píše nemám absolutně ponětí. Jdu a neřeším značky, řeším praktičnost, pak design (jestli se to hodí nebo ne) a až pak cenu (jestli to má smysl si to za ty prachy koupit nebo se kouknout jinde). Není to tak že mi ty prachy někde furt leží – je to o tom zda si na to šetřit či ne.
  A mezi šetřením si člověk musí koupit i něco jiného na sebe, ponožky, spodní prádlo, ještě jedny jeansy aby jste měli v šatníku alespoň troje. 5 triček jaro/léto, 6 triček podzim/zima, 4 tílka, 1 sukně, 1 letní šaty, 2 punčošky, 1 punčocháče, 3 svetry, 2 mikiny, 1 bunda jaro a podzim, 1 bunda zima, 1 boty k sukni a šatům, 1 boty na podpatku k jeansům, (za předpokladu že dennodenně používané botasky a jedny zimní boty jsem si koupila za těžce ušetřené prachy)..atd..

  No a teď průser, jdete jednou za 3-6 měsíců s kámoškama nebo s přítelem si udělat hezký večer. S batohem nebo pracovní kabelkou co připomíná brašnu to fakt nejde. Co na sebe rychle, vše je praktické, hezké, ale ne na příjemně strávený večer někde venku. Do šatníku se koukat nemusíte, protože moc dobře víte co tam máte. A utratit 2000-5000 tisíc za fungl nové hadry na to není. Dětem jste zajistili na ten večer hlídání, a pokud není rodina či někdo známej tak vás to také něco stojí. V peněžence ušetřená tisícovka, aby jste za těch 4-5 hodin mohli něco popít a něco pojíst. Tak že, splácáte ze šatníku co jde a vypadá slušně, nic extra a zbytek náběh k vietnamcům a do pětikila dokoupit. Nakonec připomínáte šedou myš. Decentní, slušivé, ale na světla módních mol můžete zapomenout. Příteli uděláte radost makeupem, protože namalovanou vás neviděl od vánoc. A kamarádkám alespoň neuděláte ostudu.Vše co máte v tu chvíli na sobě, již všichni viděli v různých kombinacích v průběhu roku. A ta kabelka od vietnamců co jste si honem rychle koupili aby jste nevypadali jak idiot s batohem nebo bez ničeho a kapesníčky si furt nedrželi v ruce. Tu zahodíte do kouta, nebo dodrbete, či ji věnujete dceři na hraní s tím, že do příště si už jednu pořádnou fakt musíte koupit (což si říkáte každou periodu vašich výletů jak novoroční předsevzetí)
  Nakonec se stejně dozvíte, že nejdražší a nejlepší kousek jste měli na sobě vlastně vy, protože jste si vzali ty jeansy na které jste si tvrdě šetřili – a dámičky šli komplet fejk za pár šlupek (Také záleží jaké kamarádky jste měli zrovna u sebe 😉 ).

  Chápu, že ten článek není ani moc o tom co píšu (to je jen moje zkušenost a náznak uvědomění si co je výhodnější), je to o tom že lidi utratí nějaký obnos aby si mohli nakoupit fejk po tunách a machrovali “já mám značku”, místo toho aby si kupovali s rozmyslem kus tady, kus tam(např: předloni jsem si udělala radost jen jednou – ušetřila jsem si na notebook za 25 000,- z nutnosti vyměnit svoji kraksnu za něco co vyhovuje mým potřebám. V loňském roce, to byl výlet do Ingolstad Village kde jsem utratila 240€ za dvoje kvalitní kozačky a jedny Geoxy pro syna, vše se slevou 50%).
  U drahých a značkových věcí, si lze dnes již ověřit originalitu. Spousta věcí lze registrovat, že jste vlastníkem toho a onoho origoš kusu. Kamený obchod se značkovým zbožím, se míní certifikovaný obchod výrobcem. V jiných případech platí “důvěřuj ale prověřuj”.

  Jak jsem psala. Nejsem lovec módy a už vůbec ne ten styl, když na to nemám tak si koupím alespoň fejk. Můj šatník je praktický, univerzální a není objemný. Vše, až na pár kousků, připomíná šedou myš. Mě jde o kvalitu těch věcí, tak že mám trochu jiný pohled na nakupovaní drahých věcí. A to že mám jen pár kousků, které kombinuji s čínskou levnou výrobou? No, s tím teď zrovna nic nenadělám, další kousek přibude až v září. Člověk nemusí být na špici letošních módních trendů, pokud je to za cenu plného šatníku fejků. Nikdo nemusí dokazovat takovým blbům jako jsem já, kteří nic nepoznají, že zrovna “Vy” na to máte, i když je to ze Sapy. Nám je to totiž absolutně ukradený 😀 A u těch, kteří o tom něco vědí a znají, tak se akorát ponížíte. 😛

 53. Úplně si nemyslím, že to je všechno tak černobílé Milane. Světový průmysl je pro horních…”kolik” tisíc lidí? Na značky jako LV, Prada, Gucci a jiné spodek světa nedosáhne a je mu tedy zapovězeno ? Kopie vždycky byly a budou a protože jsou to kopie a všichni to vědí, jsou nelegální, ano. Pravda je ta, že kdo si ji koupí VÍ, že je to drek, ale přesto chce mít “kousek” který se aspoň trochu, aspoň na okamžik tváří, že je originál. Všichni poznají, že ne, ale jejich záplava už je taková, že se nad tím nikdo ani nepozastaví. Která žena bude druhé vysvětlovat, že její hodinky CK jsou pravé? Ukazovala by na sebe jako na tu co na to “má”?! Já osobně jsem váš případ, který popisujete. LV se mi upřímně nikdy ani nelíbil a nekoupila bych si ani šátek i kdybych na něj měla. Oproti tomu nemyslím, že bych chtěla šetřit na jinou značku jen abych ji nosila mezi záplavou ůkopií” a měla z ní dobrý pocit, že je originál. Chápu, ty, kteří to tak nemají. přečtou si Váš článek a vědí, že máte pravdu, vědí, že jsou za ty hlupáky, ale už zítra si koupí jiný levný kousek a budou z něj mít radost. Nechme být značky značami a vnímejme spíš lidskou radost. Jestliže někomu ten kousek udělá radost je to v pořádku. Přirovnávat ho k prostituci mi příjde vážně úsměvné. Sledujete politiku? 🙂 Tam nahoře je tolik, tolik “zlodějů” a nikdo se tím nezaobírá. Chcete lidem jen vysvětlit, že 250,- korun jde investovat lépe? Promiňte, ale od člověka jako vy, kdy žijete evidentně v jiných finančních rovinách je to vůči těm, kteří si fejky kupují hloupé.

  • A přesně to ale byl vlastně cíl článku – ať si každí kupuje to, co se mu líbí a udělá mu RADOST. O tom to je. ALe nemusí na tom přeci NUTNĚ být značka něčeho, co ta daná věc není. To už je trochu zbytečné, ne? Ale je to věc názoru. Díky za ten váš! 😉

 54. Ahoj 🙂 nechtěla sem se do teto konverzace a rozporu názoru vmesovat, ale nedalo mi to 😀
  Myslím si že článek má něco do sebe, ale srovnávat padělek kabelky s barem drog a týrání deti ke opravdu prehnane. Pokud by jednom článkem mela zkrachovat výroba padělků tak by to možná smysl melo, ale takhle ke to jen tlachání do větru. Např. Když půjdete nakupovat do Billy a misto chipsu od bohemky si koupite clever bramburky tak tim taky podporujete výrobu drog? Protoze svým způsobem se jedna taky o padělek… pokud tuto výrobu kabelek a obdobných předmětů vyrábí deti – kdyby je nedělaly tak určíte půjdou studovat vysokou školu a ze všech budou lidi s prosperujici budoucnosti? Asi těžko. A klidne si půjdu koupit kabelku ktera se mi libi a je mi jedno jestli bude LV nebo Made in china 😀

  • Ok, tak abychom netlachali do větru, tak budeme raději mlčet, doufat, že se něco změní samo a nadávat na svět kolem? 🙂 To by také šlo, ale já prostě raději napsal svůj názor na svůj blog.
   Nemůžete srovnávat dílo nějakého designéra s tím, že když jedna pekárna udělala první rohlík, tak ta druhá už dělala padělek 🙂 Když ten rohlík bude mít na sobě značku, která bude určovat jeho identitu, historii, marketing dané pekárny atd. a druhá pekárna tu značku na černo začne na své rohlíky také dávat, tak to padělek bude 😉 A přesně to, co píšete, byl cíl článku – kupte si to, co se vám líbí. Nemusíte na tom přeci mít značku něčeho, co ta daná věc není. Jinak přeji fajn den 😉

 55. Na jednu stranu když máváte tím že se neznačkové fejkové věci vyrábějí v asijských zemích dětmi za hrozných podmínek uvědomte si že hodně lidí v těchto zemích nemají co jíst žijí na ulici nebo v ghetách to co vidíme na obrázkách (Čína, Japonsko) jsou ty luxusnější města hezke čtvrtě, politika je tam taky hrozná, a stejně jako tady jsou ty DĚTI vděčné za to že práci vůbec mají a mužou si za tu ubohou výplatu koupit jídlo, pomoct své rodině. Myslím že na druhou stranu za to že jsou lidé( a ano hlavně ženy) hloupí a potřebují se předvádět tím že jsou více než jsou, může spousta rodin jíst skutečne jídlo a nehrabat v popelnicích zbytky. Řekl by jste lidem kupujte si pravou kožešinu ?..fejkova je trapna? Zase za kůži umírají ubozí tvorové ktere stahnou z kůže a maso nechají ladem tam kde zvíře stáhli…tohle dělají zločinci, a právě těmhle ženám i mužům bych rozkopala s prominutím ksich za to že se musí předvádět něčím tak drahým …ne penězi ale životem ! Víte kolik norků musí zemřít aby nějaká slečinka mohla nosit kožich až na zem ?…víte třeba že tyhle zvířata stahují za živa v tisícech a nechají je pak zemřít? Já mám dvě fretky…z jejich kožichu se sice nic nedělá ale miluju je…tím pádem miluji i ostatní zvířata, a rozhodně jsou tisíckrát lepší jak lidi protože oni chcou jen jedno…ŽÍT. A když se vrátím k tomu vašemu kupujte kabelky a oblečení od Prady, LV a pod když už chcete být hvězda. Tak ve finančním hledisku …si namastí kapsu hlavně ten majitel..pak nějací ředitelé a zástupci…ale švadleny mají houby. Dřou se bůhví kolik hodin a dělají luxusní věci a přitom sami vycházejí jen tak tak…není pravda že lidé co dělají luxusní zboží mají hodně peněz. A právě těm zbytečně bohatým lidičkám ty peníze vůbec nepřeju. Za co je mají ?..Já osobně na té značkové modě nic nevidím…obyčejný všechno na jedno brdo…jde jen o značku. Já už během střední školy makala abych měla na školný, internát a podobně. Zvykla jsem si nakupovat v secondhandu, vařit protože to vyšlo levněji než chodit do restaurací jako moje spolužačky a starat se sama o sebe. V mém věku (tehdy 17) jsem nikoho takového neznala a moje vrstevnice si taky potřebovaly na něco hrát a nechápala jsem muže co na nich krom fejkových vlasů, řas ,nehtů a solárka vidí. Já bych si nekoupila ani značku ani fejk. Jsem žena která je hrdá na to kdo je a jak žije. Dělám ve fabrice..prostě obyčejnej operátor výroby..a i kdybych byla bohatší, raději investuji peníze do zábavy, sportu nebo knih než do něčeho co mi nic nedá.
  No ale tohle samozřejmě není to co muži a ženy jako vy hledají. Potřebujete kolem sebe lidi co vypadají dobře a yslí si osobě bůhví jak nejsou skvělí aby jste si i vy mohli připadat jako něco extra-_-.

  • Cíl byl jen vyjádřit na mém blogu můj osobní názor, že kupovat padělky není správné. Ale naproti tomu jsem určite nepsal ani: „Kupujte drahé značky, to je ta jediná správná cesta!“ Já přeci vím, že není. Správná cesta je podle mě kupovat si to, co se nám líbí a je to v našich cenových možnostech. A nemusí to být přeci padělek, abych okolí rádoby ukázala jak „na to mám a jaká jsem frajerka“, když je to vlastně celé lež. Vždyť život není o kabelkách… Buďte dál jaká jste.

 56. Musím souhlasit, je mi 16 let a těším se na dobu, kdy si ji zkrátka budu moct dovolit a zastávám stejný názor, že je lepší koupit si něco levnějšího, než se ponižovat s falešnou kabelkou (a to se netýká jen kabelek, ale i všeho ostatního).

 57. S hlavnim napadem zdejsich clanku vetsinou souhlasim, ale to vyjadreni celeho toho napadu pokulhava. K tomuto tematu muzu rict jen: neni fake jako fake a ver mi, ze ani ty jako, dovolim si rict odbornik pres modu, vsechny nepoznas…

  • To na 100% nepoznám. To jsem ale ani nikde neřekl, ne? 🙂 Cíl byl jen vyjádřit na mém blogu můj osobní názor, že kupovat padělky není správné. A určite jsem nepsal ani: “Kupujte drahé značky, to je ta jediná správná cesta!” 😉 Já vím, že není. Správná cesta je podle mě kupovat si to, co se nám líbí a je to v našich cenových možnostech. A nemusí to být přeci padělek, abych okolí rádoby ukázala jak “na to mám a jaká jsem frajerka”, když je to vlastně celé lež. Vždyť život není o kabelkách… 😉

 58. Dobrý den, článek se mi moc líbí, některé názory jsou trošičku vyhrocené, ale jsou myšleny s nadsázkou a celkově bych se pod článek podepsala. Připojila bych ráda pár svých postřehů a reakcí…

  LV se v ČR dá koupit originál pouze v Praze na Pařížské. Nikde jinde! Na žádném eshopu, možná na Luxury bags obnošený originál. LV nikdy nedává slevy! Vlastním jednu kabelku LV, koupila jsem ji osobně přímo na Pařížské a od manžela jsem dostala jako dárek originál hedvábný šátek, zakoupený tamtéž. Další nepotřebuju, ale tyhle 2 kousky nosím již 5 let a dělají mi radost, a o tom to je. Chtěla bych ujistit paní, která tvrdí, že originál LV nepotkáte v MHD… Potkáte! Máme nové BMW a Audi, ale když je třeba jet do centra Prahy, prostě tou “sockou” jedu, a vůbec se za to nestydím :))) Přece si při svém parkovacím neumění neodřu nové auto, nehledě na to, že v centru zaparkovat je zázrak rovnající se odstoupení Mildy Zemana z prezidentského úřadu…

  Co se týče Michaela Korse, ten se dá koupit pouze v Praze v OC Chodov a nyní se bude otevírat nová prodejna na Příkopech. Chtěla jsem i kabelku od něj, ale ten je snad ještě více napodobovaný než LV, takže mě přechází chuť. A s názorem, že starší lidé často neví, že nějaké značky jsou a že originály jsou prodávány jen za striktních podmínek, naprosto souhlasím! Rodiče (tehdy 50 let) mi před lety přivezli z dovolené tričko Channel, fake jako když vyšije, a po jemném upozornění se téměř urazili, že jak vím, že to není originál? A co prý, že stál 10 € na tržnici? Oni prostě tohle nikdy nepochopí… Na druhou stranu znám 60-ti letou paní, která tyhle značky má a s grácií nosí.

  A co jsem tím vším chtěla říct? Lidi, kdo na to máte a moc to chcete, kupte si to. Někdo má miliony, ale tyhle věci jsou pro něj povrchní a radši si koupí/doveze třeba koně z USA za půl “mega” nebo postaví dětem ve městě hřiště. Vy, co na to nemáte, si kupte dle svých možností, a pak nezáviďte a hlavně – nekupujte fejky. Když si k tomu dáte to super polyesterové triko za 200,- a legíny z Lidlu, opravdu nebudete světoví… A jinak se mějte rádi a smějte se, protože o tom to je ;)))

 59. Ahoj, chválím článek:). Taky jsme si s kamarádkou říkaly, že je lepší si našetřit a mít radost z originálu než mít falešné tašky z Turecka. Mám ráda módu, ale vystačím si s Vaňkovkou a Olympií:). Jsou v životě důležitější věci. Aspoň já mám jiný hodnotový žebříček. Třeba teď, bych aktuálně na tu kabelku měla, ale radši pojedu na výlet do Paříže:).
  Hodně zdaru.

  • A o tom to je a tak to bylo myšleno 😉 Nemělo to v žádném případě vyznít ve stylu: “Kupujte drahé kabelky, to je totiž to hlavní na světě.” Díky a hezký den

 60. Ahoj, všimla sem si že se tady strašně rozebírá věk a taky bych k tom něco chtěla říct. Ne všechny 18-ti leté slečny se zajímají o módu (nemusejí znát všechny luxusní značky) a proto ne všichni musejí vědět že si koupili padělek! Nemyslím tím samozřejmě takové známé značky jako je LV ale ne všechny značky jsou veřejností takto známé a ne všichni se zajímají o Módu! Jen proto že jsem mladá žena se automaticky předpokládá že se zajímám o módní svět ?? opravdu ? No takže ano už se mi stalo že jsem si koupila plesové psaníčko a ani jsem nevěděla že je to v podstatě padělek nějaké známé značky. Upozornila mně na to až jedna moje známá!

  • Musel jsem to napsat obecně. Svět je pestrý, a tak nejde obsáhnout všechny situace a možnosti 😉 To se stane. Ten článek byl myšlen na lidi, kteří si padělky kupují cíleně a vědomě 😉

 61. Dobry den,
  nestacim se divit, ze jsem ten clanek docetl az do konce. Vazeny pane, mate literarni nadani. Mate logicke mysleni. Jste skvely analytik. Ale proc ztracite svuj drahoceny zivotni cas a energii tim, ze pisete o takovych vecech jakoze “cim vic pruhu, tim vic Addidddasss” ? Kdyz se nad tim zamyslim, tak jste za tu dobu mohl vymyslet mezihvezdne vznasedlo nebo lek proti Ebole ? (vim, ze mi ted odpovite, zda ja jsem neco podobneho vynalezl, kdyz takoveto clanky nepisu? Tak na to odpovim, ze na to jsem extremne hloupy a degenerovany). Co Vy na to ?

  • Dobrý den,
   já na to, že vznášedlům nerozumím, bohužel. A vývoji léků také ne. Pracuji a žiji v módním průmyslu. Proto píši o těchto věcech. Snažím se tím často jen tak trochu vybrečet a na svůj blog napsat světu, co mi leží na srdci nebo co si myslím, že by mohlo být jinak. Jsou to jen mé osobní názory na mém osobním blogu, nikoho k ničemu nikdy nenutím 😉
   Degenerovaný určitě nejste. Umíte s počítačem a píšete s lepším literárním nadáním než já sám 😉 Přeji Vám fajn den!

   • Dobry den znovu, uteklo 24 hodin a ja jsem se v myslenkach vratil k Vasemu blogu, ktery jsem vcera zrejme nepochopil. Dnes se mohu na to podivat s vetsim odstupem nezli vcera. Dekuji za Vase vysvetleni… Ono to asi bude nejlepe vystizeno v pisni Jaroslava Jezka + Jiriho Voskovce + Jana Wericha >
    Ten dela to a ten zas tohle a vsichni dohromady udelame moc !
    Preji Vam uprimne mnoho zdaru ve Vasi praci a snazeni.

    S uctou
    Blecha Petr

 62. Tenhle článek je velmi dobře a pravdivě napsaný.Tady si to většina bere hrozně osobně, tenhle článek je braný obecně a to co se zde píše je dle mého pravda. Když někdo opravdu tu pravou kabelku chce tak si na ní ty peníze bokem dá a koupí si jí, pokud ne, lze koupit i neznačkovou kabelku, která nadělá mnohem více parády než fejk od LV.

 63. Podle mě je věc každého člověka co nosí. Vám do toho také nikdo nekacá. V šatníku žádné faky od značek nemám, ale ti lidé si to kupují s tím, že o tom vědí a je to vidět. 🙂 asi se hodně nudíte…

  • Milá Auroro, proč se do pana Milana navážíte? V jeho textu na blogu přesně a vtipně popsal to, o čem se s kamarádkami už dlouho bavíme. Nikomu do ničeho nekecá, jen analyzuje a trefně shrnuje. Nejen můj názor: Než fejk, tak radši nic nebo háčkovanou kabelku z Fleru za 150,- Kč. Každému sluší něco jiného… Ať si LV kupuje, kdo na to má z 1 měsíčního platu, a že takových (hlavně v Pze) je… Osobně nechápu spoření po 1000,- za měsíc a za 2 roky si pro kabelku jít, slyšela jsem o známé, co byla půl roku o rohlíkách, aby mohla uvalit 40 tisíc u LV… Tohle je falešné řazení se někam, kam stejně nebudu patřit… Každému, co jeho jest! Pan Milan se nenudí, naopak píše velmi zajímavé články. Co vy děláte ve svém volnu? Čtete články, které vás nezajímají a pak kydáte hnůj a dštíte síru? Opravdu velmi ohromující hobby! Vsadila bych se, že na dně své skříně jeden takový malý fejčíček máte a hryže vás svědomí za neodvedené daně, a proto si to aspoň takhle kompenzujete :))) Bingo, co?

 64. Díky za článek!
  Hned při jeho čtení jsem si vzpomněla na jednu známou. Mladá holka přes dvacet, obléká se do značkových věcí od hlavy až k patě, bez Tommyho Hilfigera a Gantu ani krok. Nedávno si pořídila originál kabelku LV. Nicméně bych Vám přála vidět její outfity. Obyčejné džíny, triko, zelená mikina na zip, péřová bunda, vše samozřejmě značkové… A k tomu tato luxusní kabelka. Co na tom, že tato kombinace vypadá otřesně? Hlavní je, že je každá věc značková.
  A tím se dostávám k tomu, co mě dnešních lidech poněkud zaráží. Peněz mají dost. Ale styl jim zoufale chybí. A rozum pravděpodobně také. Vyznávají styl, u kterého není důležité co má člověk na sobě a jak to k sobě (ne)ladí, důležité je, aby vše bylo značkové. To mě mrzí. Kde se vytratil smysl pro eleganci a hlavně zdravý rozum?

  Možná by bylo fajn napsat jednoho dne na toto téma článek. Třeba alespoň některým dojde, že tudy cesta nevede.

  Mimochodem, skvělý blog! Jen tak dál!

 65. Zajímavej článek, ale zdá se mi, že argumenty kolem šedého trhu, drogách, teroristech a dětské práci se netýkají jen fejků. Je přeci jedno, jestli si koupím kabelku fejk-Gucci nebo real-Ťaman, ne? Až na logo je vše úplně stejné. Pokud někdo nakupuje na tržnici, protože je to levné, tak to může být problém sám o sobě, ale nemá přece smysl řešit loga -_- …

 66. Tenhle článek je uplně k smíchu.
  2) Jasně, že vím, že je to fejk, ale říkám těm, co se zeptají, že mi to nevadí
  Tak začněte krást, mlátit děti, prodávat drogy. To je skoro to samé. Co to je proboha za nesmysl?!! Ne všechno, co vypadá téměř stejně je fejk, ale pouhá napodobenina…A když se někomu líbí, tak at si koupí jakoukoliv napodobeninu a dělá si s ní co chce…Článek uplně mimo..

 67. Pojďme se na to podívat ze strany českého národa, nechci tím nijak obhajovat kupování fejků. Obecně tu méme mnohem nižší platy než na západě, ale známé i ty méně známější značkové věci se dají na západě koupit o mnohem levněji (při přepočtu na Kč) než v ČR a když si to někdo přepočte k výši platu, tak je to ještě mnohem markantnější. Čím to je to ať si udělá každý svůj názor.
  Tem kdo se setkal s nákupem např sportovních věcí ve velkém, tak vám potvrdí že je evropa stále rozdělena na západ a východ i co se týká kvality věci a to i těch značkových. Např. jedna bota jisté značkové firmy, které vypadá na chlup stejně jak na západě tak na východě je rozdílná v kvalitě materiálu, které nemáte šanci jako laik poznat. To znamená, že životnost takovéto obuvi je nižší než ta koupená na západě. Kupodivu cena tady v čechách je u tohoto “horšího” výrobku vyšší než ta na západním trhu. Takže pokud si chcete pořídit něco kvalitního a zároveň i ušetřit je potřeba si udělat výlet na západ od ČR. A když si to dobře naplánujete nejen že si na ten výlet tímto vyděláte, ale ještě máte kvalitnější značkovou věc.
  Bohužel je to námi čechy. Proč by jsme psali např. do čokodáloven Nestlé, že ta jejich stejná čokoláda koupená v Praze a např. v Berlíně za skoro tu samou cenu je chuťově jiná. Prý jsme na takvouto chuť zvyklí a tak je to bohužel s většinou západních výrobků.
  A ještě jedna poznámka k pracovním podmínkám. Nebuďmě naivní, že se ve fabrikách značkových věcí dodržují nejaké pravidla jako u nás. Zářným příkladem toho je firma Apple a její skandál ohledně pracovních podmínek v jejich fabrikách v číně.

 68. Super clanek. Co je taky dobry, ze kdyz manzelka chodi s originalni gucci kabelka po ulice, tak lidi stejni mysli ze se jedna o fejk. Ale neva, proto tyhle veci nekoupime, koupime to pro sebe, proto ze se nam to libi. Holka co mysli ze na trznice se prodava originaly, tal bohuzel, tak to neni, ani ne v Anglie, Gibraltar nebo kdekoliv jinde na svete 🙂 . A PRADA do stredni tride? 🙂 ten je dobry 🙂 . PRADA patri k vyssi tride, stejni jako Gucci, LV, Jimmy Choo atd. Ja nechapu proc clovek koupi fejk, kdyz na to nemas, tak kup neco jineho. A kabelka za 20.000 kc ze nema ten hodnota? Kdyz clovek jen citi ten material, vidi jak ke to spracovane atd atd, tak ten hodnota to pro me ma. A hlavne nepodporuju kriminalita 😉

 69. Táto diskusia ma veľmi zaujala.
  Je úbožiačka tá, ktorá si kúpi kabelku za 1000 € (lebo je to nehorázna suma) alebo je úbožiačka tá, ktorá si kúpi fejk za 20 € lebo kopíruje to na čo nemá ?
  Ktorá z týchto žien má nízske sebavedomie a potrebuje si niečo dokázať?
  Možno obe !!!!! a možno iba tá, ktorá sa snaží odprezentovať v štýle na ktorý sama nemá. Je v spoločnosti všeobecne známe v akej sume sú tieto kabelky dostupné. Ak ju nosím dávam tým najavo nejaké spoločenské postavenie a finančné zázemie. Ak kúpim fejk asi sa snažím presvedčiť okolie, že mám naviac ako v skutočnosti a to je pre mňa synonimum plagiátu, nevkusu a nesebaistoty.
  Nie je prázdna a povysávaná ženská práve tá, ktorá utrácia nehorázne sumy za oblečenie ak na to má.
  Koľko je tu takých, ktorým na móde vôbec nezaleží ale idú si radi zalyžovať a výstroj majú za 3000 €. Sú preto úbohý? Je to plytké? Nie práve to ich robí šťastnými, baví ich to. Je to skrátka vec do ktorej sú ochotní investovať. (toto bol iba príklad toho, že každý máme iné potešenia a priority a nemyslím si že je na mieste hodnotiť potešenie iných ľudí).
  Čítala som tu príbeh chalana, ktorý nosil značkové veci a sám hodnotil ľudí podľa značiek a všetko je to hlúposť a konečne má iné priority. OK ale to bol tvoj problém, že sa z teba stal povrchný blbec. To nespravili handry. Ty si sa začal cítiť, že si niečo viac. Ja sa obliekam značkovo (skôr tá stredná cesta) no však nikdy sa nepozerám na ľudí okolo seba, že sú niečo menej keď majú no name nohavice, bundu alebo iný odev. Ja sama som šťastná keď mám kvalitné, nadčasové veci a keď sa v reštike nestretnem s rovesníčkou v rovnakej košeli lebo boli vypredaje v new yorkri.
  Celé je to pre všetkých hľúposť ale predsa každá žena tú kabelku chce (či už originál alebo fejk). Táto sláva, propaganda a túžba nás všetkých vlastniť luxus a prestíž už akoukoľvek cestou isto stála kopec úsilia a peňazí a práve i za tú + značka + materiál si títo návrhári nechávajú královsky zaplatiť. Ak by tieto kúsky boli v dostupnej cene a mohol si ich dovoliť každý, už by ich nechcel nikto. Čo sa týka číny a detičiek tak to len toľko. O takéto veci som sa začala zaujímať v posledných mesiacoch a dokedy sa ľady nepohnú určite to bude žhavá téma. Som zaskočená, že sa veľa ľudí vyjadruje s absolutným sebavedomím ako keby v tej danej fabrike boli. Keď firma kik kupuje v číne rifle za 3,10 € a predáva na pulte za 9,90€ tak úprimne dúfam, že kabelku za 1000 € nešijú deti ako možno práve tie rifle pre kik. Videla som dokument a je to tak náročná práca, že ťažko povedať či by ju dieťa zvládlo. Ale to môžem len uvažovať.
  Aby som sa vyjadrila k pôvodnému článku. Kupovať fejk či nie? Asi nevieme všetkým prehovoriť do duše a vyriešiť problém tohto multimiliónového premyslu ale trošku sa zamyslite. Naozaj patria tieto značky k vášmu štýlu? k vašej osobnosti??? nebudete šťastnejší s kabelkou trebars ZARA, ktorá bude dostupná? Naozaj si myslíte, že Vaše priateľky uveria, že je to originál keď dôverne poznajú vaše finančné zázemie?? Naozaj nám ku šťastiu stačí farebná potlač prevysajúcej koženky, ktorá kopíruje všetok obsah vo vnútri? Naozaj niekoho presvedčíme s rozparaným ramienkom?
  Každému prajem ten úžasný pocit, keď sa zmiery sám so sebou a so svojím životom a možnosťami v ňom.
  MIER

 70. Joo no tak proto si kupuju v akci v Tescu kabelky F&F.. 😀 ….JA VUBEC nechapu, že někdo kupuje ještě kabelky a hadry od číňanců… Gate, C&A, NY – stejne ceny!!! …. Ale kvalita o tom taky svědčí… Já nejsem na buhvijaké finanční úrovni.. Ale co si koupím nějaké to oblečení tak většinou nejkvalitnější (z těch levných) F&F, Orsey, H&M… Jinak se to oblečení a kabelky dost solidně ničí za krátkou dobu…K čemu mi je košile, která se mi oškube, to ji hodim 5x na sebe? To nemluvim o kabelce, ktery spadnou ucha atd… Já těm vitonum nerozumim ani nechci 😀 za prve na to nemam a zadruhe nepotrebuju…pac a pusu

 71. Dobry den. K vasmu prispevku som sa dostala pri resersi, kedze sa ako novinarka zaujimam o temu dosahu lacnej pracovnej sily na ekonomiku globalneho modneho priemyslu – nehnevajte sa, ale vami nacrtnute argumenty na mna neposobia o nic menej naivne ako tie spominane 18-rocne slecny, co nosia “LV” a “MK” na lacnych kozenkovych taskach. Nie, 20 000 i radovo viac za kabelku skutocne nie je ok!! Je to len spolocensky akceptovane, a to je rozdiel. Kontroly v certifikovanych dielnach, ktore spominate, nic nemenia na fakte, ze vyrobna cena je zlomok maloobchodnej a tie zodrate ruky, ktore kabelu davali dokopy, na konci dna idu domov s placou, ze by som sa ako ich zamestnavatel ludsky hanbila! Kym sa nezmeni toto, odmietam sa podielat na scestnej masinerii kupovania si spolocenskeho statusu a to najmenej, co mozem urobit, je investovat mojich 20 000 a viac inde. Napriklad na (o nic menej precizne vypracovane), rucne site kabelky lokalnych dizajnerov. Pretoze – za dobre odvedenu pracu ja zaplatim rada a pokojne aj vela. Som si vsak bohuzial ista, ze ludia, co maju na starosti samotnu vyrobu LV a spol. z mojich penazi uvidia len drobne. Vidite, tu mate opozicny nazor. Kazdy ma svoju pravdu a minimalne ste ma potesili, ze sa tato polemika otvorila.

 72. hochu tak jestli tohle psal kluk clanek o kabelkach a proc nekupovat fake ? 😀 ty musis bejt dobrej jeliman 😀 😀

 73. Super článek, velmi vkusný styl vyjádření názoru … stylový zevnějšek i myšlenky (thumbs up, to se nepodaří každému). Zajímalo by mě kolik z těch lidí, kteří jsou anti – anti – fake, v obchodech alespoň jednou ocenilo/vyhledalo Fair-trade zboží … LOL!

  Ještě jednou díky za hezké počtení 🙂

 74. Dobrý den,
  k diskuzi přidám svůj názor. Myslím že tohle všechno vychází ze dvou problémů. Jednoho na straně nezákoného obohacování cestou výroby kopií jakékoliv značky a druhý problém je ten v nás. Vkaždém z nás… O koupi produktů rozhodujeme, protože chceme reprezentativně vypadat. Musíme si však uvědomit, že tak jako každý znás máme jiný vkus, tak i ostatní následně mohou mít na věc jiný názor.

  Například nosím na sobě módní doplňky, které se líbí mě, mohou se objevit odmítavé nebo negativní ohlasy okolí. Každý máme právo vyjádřit svůj názor (jedním ze způsobů vyjadřování může být právě styl oblékání) a tak stejně rovnocenné právo má i kdokoliv druhý – a to právo, že bude jeho názor na Vás právě Vámi akceptován. Nemyslím tím, že vy s jeho názorem musíte souhlasit! Můžete vyjádřit nesouhlas, ale měli byste ho přijmout.

  Je třeba nalézat dualitu. Co se nelíbí jednomu, může se líbit druhému. Pokud si koupím cokoliv, jakékoliv hodnoty a nebudou se mi líbit názory okolí, nemůžu s tím přece být spokojený.
  Například – když půjdu třeba na pohovor, vezmu si oblek, slušný společenský oděv atp. Nemusí se mi třeba úplně líbit, ale CHCI zabodovat. Zvolil jsem styl oblékání podle toho čeho chci dosáhnout… udělal jsem změnu na sobě samotném. Zdají se mi názory okolí na mě špatné a chci dosáhnout to změnit? Zamyslete se proč tomu tak je, a někdy zkuste změnit i sami sebe. Tím však nemyslím v podvědomí nesvobodně ustupovat tomu čemu věříme!

  Proč jsem o tom psal? Reaguji na zajímavé komentáře mnoha čtenářů v této diskuzi. Autorův článek má hlubší myšlenku a z dalších komentářů vyplývá problém dnešní společnosti. Nejde o Česko… jde o charakter lidí. Musíme dopřát každému volnost vyjádřit svůj styl a zájem – koupit si třeba kabelku za 2. 000 kč nebo 20.000 Kč. Autor článku poukázal na rizika koupě neoriginálu. Má pravdu, i kdyby třeba ne ve všem, podstata zamyšlení se zachovala. Jak jsem poukázal – musíte být schopní akceptovat názory okolí. Když to nedokážete, nekupujte si ani “fejk” ani originál. Vždyť Vám to nemůže přinášet žádnou radost! Myslím tím být podle některých nevyspělých jedinců společnosti označen za “zlatokopku”, “machra co má fejk aby vypadal” a pod. Mnoho lidí se ale do jejich “kritiků” vžít neumí a dál zůstává u trendů, kteří stanovili jiní. Poslední dobou uznávám u lidí cennou vlastnost – svobodu. Kdekdo ji v sobě potlačuje právě takovým chováním a já tomu nerozumím… Proč? Nesnadná otázka – je člověk skutečně tím, kým se vlivem věcí a okolí zdá sám sobě být???

  Problém značek spočívá v nevyzpytatelnosti. Ať už levná, drahá, fejková, nekvalitní, kvalitní či jiná věc – NIKDY NEVÍTE, jak se bude líbit třeba například tomu člověku, o jehož přízeň stojíte 🙂

  Závěrem něco o mně:
  Pokud jde o mě, koupím si věc, která se mi líbí. Projdu nabídku a co mě zaujme, pak řeším, jestli na to zrovna mám nebo ne. I já umím hodně utrácet… Ovšem také se mi stává, že se mi líbí nápad, ale ne celková koncepce – například jsem si vzpomněl na nedávnou koupi bot. Často vídané hadrové tenisky – vypadají dobře, ale ve standartním provedení, které vidím všude – pro mě nezajímavé. Tak jsem koupil obyčejné bílé, textilní barvy a udělal si vlastní boty. Co mě zamrzelo a potěšilo zároveň bylo, že první a druhý den nošení se na ně zeptalo okolo 9 lidí. Vypadaly zajímavě nejspíš, protože se jim líbili. Nikde je nevyděli a už takový detail je ponoukal k otázce. A cena? 350 kč i s barvou a i po 7 měsících nošení mají stejně dobrý stav. Drahé módní hadráky by nejen že nikdo nejspíš zrovna neocenil (protože už já sám je vidím hodně často a jsou jakýmsi hezkým standartem, nebo je má ten druhý na sobě).

 75. V dnešní době snad ještě více fejků Michael KORS, než kdysi LV…. Mně je z těch kabelek z PVC opravdu zle !!! Ale když už na tom trváte a tváříte se, že máte na rameni kabelku za 20 tis., tak se k ní alespoň vkusně oblečte.. a ne si vzít sešlapaný tenisky a igelitku do druhý ruky. To je fakt možný jen v ČR. Peace

 76. Myslim, ze jsem vas clanek naprosto pochopila. Nicmene musim oponovat tim, ze pokud nekdo ma jiny nazor nez vy, tak bych ho hned nehazela do slozky “to nase slavne cechacstvi” (mysleno s nadsazkou). Ono tema fejkove kabelky a nemusi jit samozrejme jen o kabelky je dost slozite. Financni situace, vkus, smysleni o tech detech co to musi sit atd. Dneska je proste vsechno z ciny, at si koupite drahy telefon, luxusni dziny nebo kabelku je to vzdycky vyrobene v cine (a co si budeme povidat, Cina nakopiruje vsechno). A otazka zni “proc je to vyrobe v cine?” Protoze je to levnejsi. A to si i tyhle znacky kabelek moc dobre uvedomuji, takze jim asi najednou nevadi v jakych podminkam se to bude vyrabet. Oponovat tim, ze ve “slusnych” fabrikach je to v necem lepsi asi taky nebude uplne pravda. V CR nemate jedinou fabriku, kde by se vse dodrzovalo na 100 procent, to proste nejde (asi nikde). Jak to tedy pak musi vypadat v Cine, kde produkce bezi jako po masle? Deti nezachranime tim, ze nebudeme kupovat fejky, ale zmenou systemu, ktery se jen tak nezmeni. A tvrzeni, ze koupit si fejk je jako produkce drog, je taky trochu pritazene za vlasy. Kdyz ti dotycni co vyrabeji fejkove kabelky napr. Prady se rozhodnou, ze vyrobi obycejne vypadajici kabelku, kde na ni nebude napsano Prada, stane se z fejkove kabelky obycejna kabelka, kde uz nikoho nebude zajimat za jakych okolnosti tato kabelka prisla na svet. Takze je to dost komplexni problem a neni jen o znackach. Ale jak se rika, kazde zbozi ma sveho kupce.

  • Dobrý den slečno Renato,

   po přečtení článku a komentáře shledávám, že Vás napadají podobné věci jako mě. Jde hlavně o pocity. Někdo si koupí drahou věc a má příjemný pocit požitku. Ikdyby si na věc měl půjčit a jestli na ní má nebo nemá nehraje roli. Spíš je důležité, že se pak člověk stane otrokem svých tužeb. Já si uvědomuji konzumnost společnosti, člověk se musí nadřít, pokud mu zrovna nespadne do klína práce za velké peníze, a pak má pocit uspokojení, když má něco hmotného v ruce.

   Mě se takový pocit nezamlouvá, už při koupi bych musel pociťovat myšlenky na cenu a právě v tom to je. Člověk pak na věc buďto nemá, nebo si jí koupí s vědomím, že bude mít konečně něco fajnového. Nakonec takovou věc lidé nemusí ani ocenit a ničím tomu nepomůžete, aby ji docenili. Dneska si myslím nikoho ani nezajímá, kolik za co utratíme, pokud nejde o jejich zájem nebo nejsou pro někoho zrovna peníze zrovna celým životem a nepřitahují ho tak lidé obdobných vzezření. Peníze nejsou nic, život si tím nekoupíte a do hrobu nevezmete s sebou také nic. Tak proč? Vydělávat víc, pracovat víc, utrácet víc… bude to znamenat i větší spokojenost? Pro mě ani ne 🙂 Jen si říkám, kolik lidí (nejen) odtud se nad tím zamyslí 🙂

 77. Dobrý den,

  Já se tedy nestačim divit, co tu někteří píší! Fejk kabelku bych si nikdy nekoupila, už jen proto, protoze bych sama věděla, ze není pravá a neměla bych z toho radost. Ani bych si jen tak nekoupila Pradu , protože se to nosí. Móda je něco krasneho, je to vlastně taky umění. Já třeba miluju Marc Jacobs a Viviene Westwood, na ne bych si nasetrila, za to by mi to stalo:) ( o kabatku od Burberry nemluvě!) Ale momentálně jsem spokojena se svou kabelkou, kterou jsem si koupila v Destroy, stala asi 1900 a mám ji už tři roky. Móda je muj koníček a ne každý oblékání vnímá tímto způsobem.

  Karolina.

 78. Dobrý den,
  já jsem váš článek pochopila a souhlasím s ním. Sama jsem si říkala, že když si budu chtít takovou kabelku koupit, tak si na ni můžu dávat měsíčně peníze bokem a jednou na ni budu mít. Manžel mi chtěl nedávno LV kabelku koupit a já mu řekla, ať mi raději koupi kabelku Coccinelle, která je taky značková, ale více dostupná a ke mně se i více hodí. Kabelek od této značky mám více a většinu jsem si koupila sama a užívala jsem si to. Možná si jednou koupit i nějakou Top značku, ale teď raději za ty peníze pojedu třeba do Říma. Myslím, že móda má být zábava a rozhodně nejde o to, kolik máte peněz, protože znám spoustu lidí, co nemaji značkové kabelky, nenakupují u návrhářů a vždycky mně padne čelist, když vidím, jak jim to zase sekne.

 79. Fejkový věci (kabelky, oblečení) často vyrábí stejná fabrika jako ty normální (se stejnou “dětskou prací”)…jen materiál (látky, zipy) bývá jiný…na druhou stranu dá práci dalším asijským dělníkům, kteří by jinak mohli dřít ještě větší bídu s nouzí (mimochodem, plat dělníkům bude stejný jestli šijou fejk nebo origoš…hodně pochybuji, že by v tom byl rozdíl, proč by taky měl být) a i těm nelegálním prodejcům (viz např Itálie) často imigrantům, kteří si vydělají na nějaký chléb…srovnávat to s drogama (které jsou navíc spíš černej trh než šedivej) je úplná hloupost. Myslím, že z pozice zákazníka je to fakt pokrytectví (na druhou stranu z výše zmíněných důvodů je to vlastně užitečné :)). Touhu nosit drahou značku nemám (ale částečně tomu rozumím)……mimochodem spousta těch opravdu značek šije mafie v Itálii za velmi šílených podmínek a podivných machinací (doporučuji knihu Gomorra)!

 80. Také s Vaším článkem nesouhlasím, ať už s názory, tak s napsáním a jeho celkovou strukturou. Doporučuji si více o této problematice zjistit, načíst. Poté bych se na Vašem místě veřejně vyjadřovala k této věci. Pro mnohé můžete být za zajímavého, pro Ty moudřejší, sečtělejší, znalejší za “blbce”.

  • Vážená slečno Lenko,

   chci se zeptat, jak to tedy je a s čím nesouhlasíte? Když už jsem věnoval přečtení článku nějaký čas a přečtl jsem si i Váš komentář, rád se dozvím jak to je ve skutečnosti. Ať nemám na tuto problematiku nesprávný nadhled.

   Děkuji, hezký den!

 81. Vic debilni mi prijdou lidi, ktery utrati 20 000 za kabelku nez ty, ktery si koupej podobnou za 500 na trznici…

 82. opravdu nechapu ze se tu nekdo zastava fejku,a uz vubec rikat ze to delaji ve stejne fabrice.asi tezko to tak bude protoze kdybyste se podrobne podivali tak vite ze to s originalem nema spolecnou ani tu barvu,nehlede na to ze u originalu kuze zhnedne a ufake nikdy,u neorave se vam osoupou rohy i ta kozenka ,visi ztoho nite a nehlede ze rozmerove jsou uplne mimo nekde i o 3-5cm.tak pak tu muzete poucovat.Me by zajimalo jestli by to lidi delali u u aut kdyby si meli koupit treba za tretinovou cenu skodovku.Zamyslete se nad sebou ze me treba moda bavi a vadi mi vidat napr. Ve foru nove karoline same 17ky s fejkama.Kdyz nemate k mode vztah tak to nemuzete hodnotit.A ve svete je k temto znackam pristupovana tak jak ma byt,ze cesi jsou zavistivy narod plny pomluv,za to uz bohuzel nemuzu

 83. Milane, máte ve všem pravdu, ale na ten boj s “fejkonoši” bych sílu nenašel. 😀

 84. Já kupuju jenom originál značkové věci a ještě ušetřím ;-). Mé oblíbené jsou: Crivit, F&F, Neverest, Everton a Tchibo. Kvalita i design velmi dobrý. Kalhoty F&F nakupuju jen ve slevě za 175,- a stejně jako ty Versace Jeans za £ 480,- je prodřu v rozkroku za 6 měsíců. Kupovat předražené značky nemá smysl. Co se týče designu kabelky LV, tak ta sama o sobě je pěkně odporná a nechápu jak si někdo může koupit fake natož originál.

 85. Když někdo na originál nemá finance, nechápu, proč by si nemohl koupit fake. Navíc když to trh dovoluje a nabídka je široká:-) Nejde přece o značku, ale o to líbí/nelíbí. Pokud se mi daná kabelka líbí (i když fake), mám z ní radost, hodí se mi k tričku, kalhotám, bundě… čemukoli… stejně tak mezi značkovýma může být mnoho, které se mi nelíbí, a tím pádem bych si ji nekoupila ani jako fake výrobu.. Navíc nechápu, proč bych měla podporovat drahý návrháře, který něco načmárají, vyrobí se z toho kousek a stojí to neuvěřitelné prachy, aby oni si pak krásně žili a jen se smáli, jak jsou lidé hloupí, že si odpírají jen aby si jeden jejich kousek mohli koupit. To si raději taky budu pěkně žít – penízky dám na něco jiného, někam pojedu na dovču a budu mít pěkné zážitky…
  Navíc třeba u kožešin (když odbočím), je mnohem záslužnější koupit si fake než reálný kožich nějakého zavražděného zvířete!! když jsme jako lidstvo již tak vyspělí a umíme tyhle napodobeniny dělat poměrně dobře. tak pokud už mermomocí nějaká panička musí mít kožíšek na kapuci u bundy, ať si koupí imitaci a ne pravý, který mnohem víc sluší tomu zvířátku než jí.

  • Nepochopila jste myšlenku článku a vlastně tedy ani nevím, co vám odpovědět 🙂 Nemluvil jsem o napodobeninách kožešin, ale kopírování loga, které je majetkem někoho jiného, jen za účelem, že toho víc prodám.

  • Dobrý den, paní, prosím Vás jste vegetariánka ? Protože pokud ne, tak je argument s nepoužíváním pravých kůží trošičku nevychytaný. Přijde vám lepší zabít zvíře, sníst maso (no problem) a kůži vyhodit a potom si raději vyrobit její hroozně proekologickou umělou napodobeninu ? Nemluvím zde teď o farmách se zvířaty přímo na to chované (to uznávám že má své mezery), ale zamyslete se nad tím co propagujete Vy ! Plasty ?! Makromolekulový zabijáky přírody ?! Víte jak dlouho se to třeba rozkládá, nebo co jsou vedlejší produkty výroby ?

   Ne, nestydím se za to že všechny boty mam kožený. A to jsem studentka co nemá penízky od papínka. Za něco dám hold víc, ale moje poslední, pravý značkový boty mě přišly na 30 Kč. Jo a jsou ze sekáče. (Pro nenechavce : boty jsem umyla, vydezinfikovala, koupila nový vložky a ošetřila kůži :* )

 86. Ty si ale naozaj neskutočne hlúpy arogantný chlap. bože. Ja sa teším keď si ľudia žijú dobre, teším sa že aj ty si môžeš dovoliť žiť dobre a prajem ti to, ale toto čo som práve prečítal… tak z toho mi normálne nohy ztuhly. Keď začneš žiť v skutočnom svete a obzrieš sa troška ďalej ako 5 cm od svojho vlastného nosa zistíš, že svet nieje pekné miesto. Myslíš že moja priateľka nemá nárok cítiť sa krásne a luxusne aspoň troška len preto že si to nemôže dovoliť ? Myslíš že my ľudia ktorý si to naozaj nemôžeme dovoliť kupovať si kabelku za 100 eur sme menej cenný ? Poď na dno a ja ti ukážem ako to tu funguje, ukážem ti obchod kam chodím ja kupovať a ty mi vyberieš čo si tam mám kúpiť, potom zmením názor. Podporovanie mafie a zločinu HA! Kristove nohy veď rozmýšľaj ! Aký je rozdiel medzi pánom ktorý vlastní krásnu vilu na kube s krásnym pozemkom a môže robiť čo chce, doslova čo chce lebo má prachy a len tak mimochodom je to vlastník módnej značky a medzi človekom ktorý má to isté len je to kokainový kráľ ? TO JE PRAVÁ MAFIA synak len je spoločensky tolerovaná ! Ktorý z boháčov-vlastníkov nadnárodných firiem je čistý ? Nevieš o čom píšeš a nevieš ani čo žiješ. Keby som mal trocha čas reagovať na každú hlúposť ktorú si tu napísal tak by som sedel hodinu za počítačom, hodinu ktorú bohužiaľ nemám lebo mi končí moja poobedná prestávka a moje pracovné podmienky niesu ani zďaleka také úžasné ako si myslíš že ich asi všetci máme. A to nerobím ani pre až tak veľkú firmu a správajú sa ku nám ako k niečom čo tu menovať nebudem. Preber sa problém je, že dať za topánky, kabelku, tričko, tielko, trenky, KRAVATU (áno aj to som videl) viac ako 20 eur nieje normálne a to bežne tieto veci stoja 5-10-15 krát toľko a samozrejme siaha to aj do väčších extrémov. Zamysli sa nad tým aká je výrobná cena obleku ktorý máš na sebe a daj si na tých 5 eur daň a stále si len na 7 eurách čo pochybujem že tvoj oblek stál, ty optimista. Firmy ZNAČKY to sú najväčšia choroba sveta a práve preto že si pýtajú toľko peňazí za blbosť si radšej kúpim FEJK hrdo a pyšne ho budem nosiť a keď sa ma niekto opýta či to je originál rád mu poviem “nie mám zdravý rozum, ktorý debil by vyhodil, toľko peňazí za takúto blbosť” a ľudia možno pochopia o čo v tejto špinavej hre ide. Pozri sa do sveta elektroniky tam už menšia zbura nastala len sa rozpamätaj čo spravil pred pár rokmi asus, zaprisahali sa že spravia 100 euroví počítač lebo im prišlo choré koľko dnes stoja počítače, síce áno nevyšlo úplne, ale po pár rokoch, môj domáci počítač nazvaný raspberry pi 2 v cene 25 eur stál menej ako tvoj mobil ty originál len mi je lúto že na ňom neni napísané Lenovo ale dnes to tam aspoň fixou dopíšem

 87. Zde je krásně vidět Český materialismus. Věci, věci, věci…

  Kdybyste pane Poláku raději řešil nějaké závažnější problémy, uděláte líp. Nebo alespoň popsal problematiku “fejkování” ze strany ekonomické, kde bych pochopil vaší argumentaci, proč fejk nekupovat, protože, ikdyž je to drahé, tak se na tom podílí mnoho lidí. Ti mají nějaké platy a všichni chtějí odvést tu nejlepší práci a tak musí být motivováni.

  Ale řešit, jestli Franta z Horní Dolní má fejkový ponožky nebo ne… to je mi úplně jedno! Stejně tak mi je jedno, jestli je někdo pyšný, že udělal dobrou koupi neoriginálu. Z toho, co píšete, vyplývá, že těmito lidmi pohrdáte. To není OK.
  A kdo to řeší z téhle stránky, nemá co na práci a řeší takovéto blbosti.

  • Máte i nemáte pravdu. Držme se původního záměru a ten se mi jeví odlišně od touhy demonstrovat, že někým pohrdá autor článku. Spíše měl na mysli, že někde trpí děti a to by zjevně chtěl zastavit. No myslím, že to všichni zde. Kdo by rád vykořisťoval děti?

   Ano, detailní analýza ekonomiky celého světa se schopností ji geniálně vyřešit by bylo jistě fajn. Jenže toho nejsme schopní nikdo. A tak se zaměřme zejména na problémy daleko bližší, jako je nezaměstnanost, malé výdělky, které nestačí na stále vyšší životní náklady a to si nebudeme nijak vyskakovat.

  • Dobrý den,
   ale přesně tak jsem se to snažil vysvětlit. Pod ssouslovím: “značka má příběh” chápu přesně to, co píšete – že za tím je spousta práce spousty lidí.
   A určitě nikým nepohrdám. Jen říkám, že to není dobrá cesta – oblbovat své okolí a vlastně i sebe tím, že si koupím fejk a hraji s ním divadlo, jako že je to originál.
   Každopádně děkuji za koment a přeji fajn den!

  • Nepochopeno. A tohle je vždy super věta: “A kdo to řeší z téhle stránky, nemá co na práci a řeší takovéto blbosti.” Když tohle někdo napíše a přitom mu to vše samotnému stojí za to ten komentář vymyslet, napsat atd. Mějte alespoň hezký den 😉

 88. Je to složitější a oblastí aplikace takové argumentace je víc. Například když telefonujete z mobilních telefonů a užíváte celé řady textilií apod. On celý svět funguje nějak divně. Přestanete nakupovat kabelky a vydírané děti budou vyrábět něco jiného, nebo budou nedobrovolní dárci orgánů apod.

  Nakupujete v akcích, pak se zřejmě podílíte na likvidaci malých výrobců, kteří dosud vyráběli kvalitně. Stejné platí o malých prodejnách, českých vs zahraničních výrobcích atd.

  A také je to o tom, že se vůbec vyrábějí takové kabelky a jejich nositelé “ohrnují” nos nad těmi, co si je nemohou pořídit a to pak způsobí, že si je nemajetní chtějí pořídit za nižší peníze atd. Čí je to tedy vina? Kde je počátek tohoto problému?

  Výše uvedený komentář vlastně obviňuje ty poslední. Kde je zodpovědnost rodičů těch dětí, vlády a bezpečnostních složek toho státu atd.

  Nechoďme daleko. Stejné to je u nás. Jak by se tu trhovci uživili a ukotvili své osudy v ČR, kdyby to dlouhou dobu neprodávali falešné “značkové” zboží, nebo zboží výrazně pod cenou? Stále bychom měli továrny na textil v pohraničí a nikoliv jen ruiny a nezaměstnané atd.

  Ano, začněme všichni u sebe a kupujte opravdu to podstatné tady v ČR od českých výrobců a firem. Budete si pak jistí, že nakupujete výrobky, které vznikly legálně, z rukou dospělých pracovníků. Navíc budete podporovat české firmy, zisky zůstanou v ČR a bude méně nezaměstnaných a stát soběstačný!

  A tak než nakoupíte, přemýšlejte, zda to můžete nakoupit v místě bydliště, v nejbližším městě, v okrese, kraji a své rodné zemi. Až pak hleďte na zahraniční výrobky.

 89. Dobrý den, napíši zde něco trochu z jiného soudku. Provozuji malé bašnářství a často mě navštěvují slečny, co si na dovolené v Egyptě, Turecku, atd. koupily (značkovou) kabelku v přepočtu za 500 kč. Po měsíci nošení jim začnou praskat držadla nebo se kabelky různě začnou párat, či se začne loupat líc materiálu. Často se cena opravy vyšplhá téměř k pořizovací ceně onoho výrobku, jsou i případy, kdy to, co na první pohled vypadá jako kvalitní materiál, je ve skutečnosti pouze PAPÍR. Na druhou stranu u značkových kabelek, i když jejich cena se může zdát leckomu nepřiměřená, vidím kvalitní zpracování, taktéž i použitý materiál a jsou to výrobky s lety vyzkoušenými technologickými postupy a je radost se na tu práci podívat. Takže mě až překvapuje, jak nekvalitně se věci také dají vyrábět a nabízet zákazníkovi. Bohužel už je to dávno ale byla doba, kdy se i v naší zemi vyráběly kvalitní výrobky, kolikrát i za cenu tehdejšího měsíčního výdělku, které si lidé pořídili a pokud se o ně dobře starali, tak jim vydržely dodnes. S přáním hezkého dne. Petr D.

 90. No to jsem, se pobavil. To co tu píšeš o orginálech a padělkách je jen hromada sraček které sis někde přečetl a bereš to jako že to tak je pravda. Zajeď se podívat do te Asie a pak piš takové články.Mohu Tě ubezpečit že pravda je opak. Ty fejky jak Ty píšeš se dělají mnohdy ve stejné továrně na stejné lince jak orginály a jsou za úplné jiné peníze. (A to vím neboť jsem byl přímo u toho,a tedy není to jen povídačka kamarada). To jen bandy nenažranců je pak prodává za vysoké peníze a další blázni co se chtějí jen ukázat je za tyto drahé peníze kupují.
  Krom toho ,ty jsi takový genius že poznáš každé zboží co je orginál? A nebo snad až si budu chtít něco koupit tak mám študovat jak poznám originál?
  K těm Tvým orginálním kvalitním LV,Prada,atd kabelkám z kvalitních materiálu,s dlouholetou tradicí a příběhem Ti bohužel musím sdělit ,že se vyrábí v číně. Příběh je úžasný.těm velkým nenažraným molochům co prodávají obyčejné zboží v hodnotě za pár korun které vyrábějí v asii a chvástají se jak jsou tradiční a skvěli ale již tají skutečnosti o původu materialu a toho kdo a kde je vyrobil.
  K těm poškozeným silnicím.platíme nehorázné silniční daně a dálniční známky a naše cesty jsou katastrofální.Podívej se na ty cesty třeba v té Asii. Jak píšeš dělají samé fejky ale cesty,vlaky a celou infrastrukturu mají na mnohem větší uriovni než my.Ti asiati jsou vděčni za to že mohou šít nebo něco vyrábět a je jim jedno jakou cedulku si na jejich práci někdo našije.Stejně mu zaplatí stejné peníze za jeho práci ať dělá orginál nebo padělek. Co to píšeš za hlouposti že ten co koupil padělek krade.Koupil si to co mu prodejce nabídl a tam kde to bylo vyrobeno to bylo i zdaněno ikdyž jen pod jiným názvem.kde bereš tu jistotu že zrovna orginál je zdaněn?je to výsměch tvým názorům. Mohu Ti garantovat že ani orginál ani fejk nemusí být zdaněný.
  A ten kdo si koupi jak Ty píšeš fejk nedělá nic špatně.Jen si koupí výrobek a je mu jedno jestli to je značka LV,Prada,Adidas nebo název Hovno. (ale toto asi Ty nepochopíš)

  • Nevím, že se známe a tykáme si. Ale to asi vypovídá o výchově.

   Ke zbytku jsem svůj názor vyjádřil v článku. Jen bych rád požádal o fotky, jak jste byl v těch továrnách v Číně prosím. Nebyl, co? 😉 Njn.

   Hezký den.

 91. Celý tenhle článek mi přijde vážně smutný. Nechápu, co je to za zvěrstvo, srovnávat násilí na dětech a ženách (nebo drogy a teroristy) s koupí “fake” kabelky. Jestli je to pro Vás to samé (jakože je, protože jste to nepřímo uvedl), a tedy mezi zmlácením člověka a koupí takovéto kabelky opravdu rozdílu není, pak Vám musím s lítostí oznámit, že bych Vám raději jednu pořádně ubalila, než si koupit fake kabelku. A klidně dvakrát… Člověče, proberte se! S takovýmto myšlením se rodí vrazi! Ne každý, kdo krade v obchodě cigarety, se dá srovnat se sériovým vrahem. A neměl by takto být přirovnáván nikým. Protože pak by si mohl říct každý malý zlodějíček, že když kradl, tak k vraždě už to vlastně není tak velký krok. Ale on je. A upřímně řečeno mi přijde jako větší zločin takovéto myšlení než koupě fake kabelky.
  Co se ostatního týče, můj názor na článek je už trochu zastřený faktem, že se mi prostě nelíbí Váš pohled na věc, takže to komentovat nebudu. Jsem dívka, ale kabelky si nekupuju, a když už bych na nějaké narazila, tak jedině ty levné, nehledě na “to kolem” (myslím tím, zda je fake, nebo co). Kabelky zkrátka nejsou téma, které by každý nějak extra řešil, a tak si myslím, že všechny rozhovory, případně texty, týkající se tohoto tématu, jsou úplně zbytečné a ztráta času. Stejně si Vaši radu nevezme k srdci ani ten, kdo fake kabelky kupuje. Přeji pěkný zbytek dne.

  • Dobrý den.
   Toto jsem příliš nepochopil. Já někde píši o násilí na ženách?
   Napsal jsem: “Je asi zásadní vzít v potaz pár aspektů. Víte, že se jedná o šedý trh stejně jako třeba prostituce nebo prodej drog?” … a vy jste z toho udělala, že srovnávám koupi fejku s násilím na ženách? A díky tomu mám myšlení, se kterým se rodí vrazi a nejraději byste mi ji ubalila? 🙂

   Já vlastně ani nevím, co vám na to odpovědět. Možná jen – přečtěte si článek znovu. A nebo ne, když si z něj stejně nechcete vzít jeho myšlenku…

   Přeji vám hezký den.

 92. Sa velmi cudujem, ze tento clanok vobec niekto precital a este viac mnozstvom komentarov pod clankom. Myslel som, ze budem jediny.

  Riesi sa tu uplne bezpredmetne nieco, co aj tak nevyriesi nikto. Hlavne nie clovek o ktorom som v zivote nepocul – viem, ze ani on o mne. Ale preto nemam blog na ktorom by som rozdaval rozum. Cely clanok je napisany chaoticky a absolutne v necitatelnom style. Tie porovnania su na smiech. Pisem len, aby si pan Polak uvedomil – co asi aj tak nespravi – ze len marni svojim casom a casom ostatnych pri pisani takychto clankov.

  • Nejvtipnější jsou stejně ty komentáře, kde lidé napíší, že o mě nikdy neslyšeli, tak co si to dovoluji vyjadřovat vlastně svůj názor na SVŮJ osobní blog.

   To jako názory může vyjadřovat jen Karel Gott a Jaromír Jágr? 🙂 Nebo jak je tohle myšleno? A já nemám pocit, že mrhám časem… pár lidí se nad některým z mých článků zamyslelo a dokonce my o tom sami napsali nebo řekli. A tím to pro mě celé splnilo svůj cíl…

   Hezký den.

 93. Smysl článku chápu. Nicméně když zajdu do nějakého obyčejného obchodu s oblečením (a nemusí být vlastněn menšinami) a uvidím kabelku, která se mi líbí, protože je hezká střihem i materiálem, koupím si jí. Ovšem zjišťovat, jestli to náhodou není kopírovaný střih nějaké slavné značky – na to fakt nemám. LV a jejich fake poznáte vždycky. Jak to ale chce poznávat u hranaté kabelky s uchy bez viditelných nápisů?

 94. Suhlasim s clankom, ale co sa tyka tych pracovnych podmienok, financovanie mafie, teroristov, casto neplatenie dani, pouzivanie kadejakych oficialne zakazanych chemikalii… tak to by sa hodilo v tom clanku spomenut napriklad aj take spolocnosti ako H&M, Guess, Nike, Hilfiger, Reserved (o nom som tu napriklad videl clanok v pozitivnom zmysle)… pripadne napisat dalsi clanok o nich. Preto ze medzi nimi a timyto fake Vuitton atd. rozdiel nie je. Pokial sa vyhybam fake, tak by som sa mal vyhnut aj tymto, preto ze medzi nimi rozdiel nie je ziadny. Ja sam by som si nikdy nekupil fake, nikdy som to ani nespravil a to som bol v Egypte vela krat, ale tak isto som si od urciteho casu (kedy som sa dozvedel to co som sem napisal) nic nekupil ani od vyssie spomenutych a nikdy by som to ani neurobil, lebo sa mi hnusia uplne identicky ako fake.

  • Ked som si precital moj komentar este raz, uvedomil som si ze zniem ako Donald Trump ked hovoril o tom ze dostal od otca pozicku jeden milion dolarov a o tom ako ma kazdy rovnake moznosti na uspech. Ja si kupujem drahe oblecenie a topanky usite v Europe preto ze zarabam vyrazne nadpriemerne a ako som napisal ze som nikdy nemal ziadny fake, tak na tom ma velky podiel to ze som z bohatej rodiny a o peniaze som nemal nudzu ani v detstve. Mojim prispevkom som chcel vyjadrit to, ze pri takychto clankoch (a nie iba konkretne tu) mi chyba prave to poukazanie na fakt ze okrem vyrobcov fake pouzivaju uplne rovnake praktiky aj napriklad vyssie spominane znacky. Preto sa mi zda velmi pokrytecke hovorit takto o fake, ale oblecenie Hilfiger v pohode nosit a odporucat. Rozumiem ze kazdy nema na to dat za obycajne tricko 1500 ceskych korun, za koselu styri tisice a za oblek 30, ale pokial si niekto zoberie v pohode kabelku Guess, tenisky Nike a tricko z H&M a potom moralizuje ako fake vyrabaju deti v hroznych podmienkach, tak mi to pripada prinajmensom komicke, tak isto samozrejme aj z druhej strany, hovorit o sialenych praktikach vo fast fashion s fake topankami na sebe je rovnako komicke. Ten kto si v pohode kupi fast fashion a odsudzuje fake, je pokrytec. Ak si niekto kupuje ci uz fake alebo fast fashion, tak proti nemu nic nemam 🙂

   • A este ma napadla jedna vec, co sa tyka toho ze original je originalny a fake ho napodobnuje a kradne ten napad a skvelu pracu designerov. Aky je rozdiel medzi fake s napisom Prada alebo Prede alebo neviem ako to tam pisu a napriklad takymi pseudo znackami ako Michael Kors, ktori sa tvaria ze su originalni, ale ked sa do mody vyznate tak vidite kde sa nechal “inspirovat” – teda koho kompletne vratane vsetkych detailov, okrem loga, okopiroval, len si tam potom prilepi svoju znacku. Ked mi moja zena ukazala aku kabelku si ide kupit, a bol to Michael Kors, tak som jej povedal ze nech s tym pocka este dva mesiace do narodenin a ja jej tu priblizne desatnasobne drahsiu Pradu, teda original, kupim.

 95. Rozdíl mezi fejkem a originálem je ve všem. V použitém materiálu, podšívkách, výstuhách, kováních, zipech a hlavně ve zpracování. U originálu je vše postupně k sobě sešívané, zatím co u fejku je sešito vše jednou nití, která když povolí,tak se kabelka celá rozpadne. Věřte mi, já ty věci opravuju.

 96. S obsahem článku souhlasím, i když si myslím, že spousta žen už se nepravým kabelkám dávno vyhýbá. Co mě zarazilo, jsou odkazy na značku Desigual, která mi připadá stejně pekelná jako napodobeniny slavných značek.

 97. Naprosto souhlasím. Značka Desigual je konstrukčně, materiálově a zpracováním naprostý low-end za velké peníze. Když půjdu do Sapy, nic tak otřesného tam snad ani neuvidím. Souhlasím že jejich květinové vzory jsou populární ale naprosto nechápu, že něco tak otřesného se může považovat za značku. To už jsou svou kvalitou a zpracováním lepší ty LV fejky, o kterých pojednává tento článek.

  • Dobrý den,
   s tím tedy nemohu souhlasit. Se značkou Desigual pracuji už 8 let a kvalita je opravdu skvělá. Některé košile mám 6 let a stále jsou nositelné. Samozřejmě jako u každé značky se najdou materiály, které nevydrží. A značka Desigual prodala za 2015 zboží za 1mld EUR, což ukazuje, že se asi líbí celkem hodně lidem. A to, že se nelíbí vám není tedy úplně směrodatné 🙂 Ono… nic se nebude nikdy líbit všem a vše si najde svého zákazníka. Hezký den.

 98. Já se omlouvám, tato diskuse je o kabelkách a tak jsem reagoval pouze na kvalitu materiálů a zpracování kabelek značky Desigual, které je opravdu otřesné a na tom trvám. Jinak jsem nepsal, že by se mi květinové vzory nelíbily , naopak.a chápu že tím je značka vyjimečná a dobře se prodává. To podstatné je, že je to nekvalita za vysokou cenu, kterou zákazník pozná až když zboží začne používat. Podotýkám také, že pracuji jako brašnář a nejčastěji opravuji výrobky této značky a to kolikrát téměř nové, které se majitelky marně snaží reklamovat. S pozdravem, Petr Duben

 99. než vypláznout 2000, to radši budu nosit síťovku vážení. a ještě že jsou větnamci

 100. a co nám vlastně tento článek měl říci ???
  v čem je pro nás život přínosem ????
  zbytečné plácání do prázdné slámy ….
  všechny uvedené poznámky “pana redaktora ” 🙂 jsou všem známe , ale nepotřebné …

 101. Článek o ničem… Ať si každej kupuje co chce a je úplně jedno koho tím podporuje nebo jestli to šijou děti…

 102. Máte pravdu … ale jen v případě, že by náš svět by dokonalý … plně souhlasím s tím, že když na to nemám, tak to nekupuji a pořídím si levnější a někdy i originánější kousek … zbytek je trošku jinak … samozřejmě i kabeky z tržnice jsou zdaněné a je odvedeno clo, to že jsou na to různé triky je pravda, ae proclít a zdanit se to musí … to že i v originál obchodech se nachází cca 30-60% zboží, které se dá hodnotit jako fake, je také pravda … to že spoustu módních návrhářů kupuje svoje modely (ať již kabelky, nebo oblečení) od chudých lidí za zlomek ceny, to je smutný příběh … stejně jako to, že i spoustu módních řetězců (ba i návrhářů), si nechává šít zboží za děsivých podmínek v číně nebo indii … to, že drahý a originální kousek není zárukou kvaity, to už víme také … článek je hezký, jen je opravdu počítáno s tím, že žijeme v dokonalém světě, ale móda je opravdu tvrdý byznys … a tak jen na závěr, moc hezky o tom pojednává kniha Gomora od R. Saviana.

Přidejte komentář