Dělejte už něco!

Delejte uz neco

V Klášterci nad Ohří někdo unesl malou holčičku. To jste asi zaznamenali. Děs, hrůza, idiot, nechápu.

A na sociálních sítích se o tom začaly objevovat články. A pod nimi tradiční komentáře: “Dělejte už něco!”. “Tady už se nedá žít, můžete už něco začít dělat?”

A tak je to pod každým druhým článkem na všech diskuzích. A k tomuto mě právě napadá jedna otázka…

Co je tohle kurva sakra pořád do kola za výstřely do větru?

Jak jako “Dělejte už něco!”? Komu to jako říkají? V tom městě je na nohou půl města, všichni hasiči, policie i normální lidi se snaží holčičku najít. Chodí celé dny i noci lesem a prohledávají každý kout. Probíhají výslechy a jediné na co všichni myslí je, že ji chtějí najít a pomoci jí. A tyhle lidi sedí u PC doma v teple, vedle sebe otevřeného lahváče a píšou pod každý článek: “Dělejte už něco!”.

Tak proč se sakra nezvedneš a nejdeš NĚCO dělat ty, chytráku? Nandej boty, odlož lahváče a jdi pomoci s hledáním, ne? 

udelej neco
udelej neco

To samé na politiku v ČR. Cokoliv se stane nebo změní, tak tyhle typy lidí budou sedět u PC a psát všude, že je všechno špatně a že politici jsou takoví a makoví a ať už s tím někdo něco udělá.

A kdo jako? Kdo ty politiky zvolil?

To už jsme vážně v situaci, kdy tu půl národa bude sedět doma, koukat na zprávy na Nově, a pak nadávat na vše, co se tu děje? Jelikož ONI to všichni dělaj špatně. ONI za všechno můžou. Všechno to tady je blbý a všude jinde by to bylo lepší. A … a … “Dělejte už něco!”

Tak se sakra seber a odstěhuj se jinam. Je po revoluci, může se cestovat, kdo tě tu drží? A nebo se zvedni z gauče a jdi s tím něco udělat. Snaž se cokoliv změnit. Třeba jenom zvedni obal od nanuku vedle koše a hoď ho dovnitř. Třeba někomu podrž dveře. Třeba se na někoho jentak usměj. Třeba jenom drž hubu a stále dokola neměj se vším problém.

Není to tak, že si svět kolem sebe tvoříme my sami? Pořádek v ulicích si děláme nebo neděláme sami. Politiky si volíme sami. Sami se rozhodujeme, jak se k sobě chováme a jak se tu budeme mít. Tak nejsme ten, ke komu jakože mluvíme větou “Dělejte už něco!” vlastně MY?

 

Dobře to vystihnul Kazma v jednom dílu jeho One man show na Stream.cz. Ať je to vůl nebo to není vůl. Díl, kde na ulici potká bezdomovce a jentak se mu pokusí udělat hezký jeden jeho den. Jasně, je to kýč a Kazma moc dobře věděl proč to dělá. Měl moc hezky spočítané, že peníze, které za něj ten den utratí, tak se mu vrátí za sledování tohoto dílu. Ale pán si prostě užil super den. Koupili mu oblek Armani, byl oholen a ostříhán, najedl se v luxusní restauraci a přespal v hotelu Hilton. Dokonce se pak ozvali lidé, co mu nabídli spaní a práci, takže možná ten příběh bude mít i hezký konec.

Pan Podola po proměně
Pan Podola po proměně

Ale proč to píšu? Kazma na konci toho dílu mluví o tom, jak je mu jasné, jak všichni teď budou do komentářů pod video psát, jak si na pánovi honí triko. Jak si na něm dělá slávu a jak ho zneužil. Ale na konci dodá: “Tak než to napíšete, tak se jenom zamyslete nad tim… Co jste udělali Vy?”

To je myslím výstižné…

Sdílet na
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Příhlášení k odběru článků

[wysija_form id="1"]

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

Přidejte komentář