MOMAD v Madridu. Módní veletrh o ničem

Christian - hlavní designér značky Culito from Spain

Tak jsme se vypravili do Madridu na módní veletrh MOMAD. Měli jsme tam zásadní schůzku a podepsání kontraktu se španělskou značku Culito from Spain. Zastupujeme ji teď pro český a slovenský trh. A jelikož je to jedna z našich zásadních značek, bylo nám blbé Christianovi (majitel) říci, ať přiletí on 🙂 Říkali jsme si, že se alespoň podíváme po veletrhu a zkusíme najít další zajímavou značku, která by se u nás mohla uchytit.

Hotel jsme si vzali u letiště, abychom to měli blízko do výstaviště IFEMY, což je něco jako výstaviště u nás.Víte, že 1,5km taxíkem v Madridu stojí 30EUR? Prý fixní taxa.

 

Měli jsme hezké počasí, a tak jsme si prošli i město. Madrid je fajn. Španělsko je moje srdcovka. Mám ho mnohem raději než Itálii, protože Španělé jsou pro mě takoví vzněšenější. Udělal jsem si názor, že je to tím, že Italové byli většinu dějin pod vlivem někoho. Navíc ve druhé světové válce ještě dostali nakopáno. Kdežto Španělé kolonizovali a ovládali v jednu chvíli půl světa. A prostě mám názor, že v národu tyhle hrdosti nebo prohry zůstanou. Podívejte se na nás, jak se stále všeho bojíme, jak se ostýcháme udělat něco fakt světového, ač už je to 25let od revoluce. Až na vyjímky samozřejmě.

Značku jsme žádnou nesehnali, nic nás nezajímalo. Na veletrzích je to stále to stejné dokola. On je to popravdě pro nás trochu problém. Umíme prodávat jen věci, které jsou něčím zajímavé. Nuda a obyčejné nápisy pro nás nejsou. Už jsme si to zkusili se značkou FAITH, která byla v odprodejích u nás úplně na prd. Ale nosili ji zoufalci z bulváru a rádoby celebrity, a tak v Praze se asi nějak prodávala. To Pražákům, co mají v kapsách dostatek peněz, stačí. Nemusí to být stylové, nemusí to být hezké. Hlavně, že to má na prsou FAITH, ARMANI nebo REPLAY, abych ukázal na diskárně, že “na to mám”. Ale tak to je o povaze našeho národa. Třeba v Itálii jde o styl více než o nápis přes celá prsa. Ale ono se to časem změní i u nás. Jednou musí.

Každopádně na veletrhu se nám nelíbilo takřka nic. Proběhli jsme ho během 40min. Nechápu, že někdo v dnešní nasycené době zakládá brand a dělá to stejně jako všichni. Bojí se trochu zaexperimentovat. Jde moc do jistoty. A to podle mě není správná cesta. Prorazit se stále dá, ale chce to nápad. Nicméně my nic prostě nenašli. Bohužel. Ale ono se zas něco zjeví 😉 Něco, co bude trochu different…

Znáte nějakou značku, která u nás není a je něčím zajímavá? A řeknete mi o ní? 😉

Christian - hlavní designér značky Culito from Spain
Christian – hlavní designér značky Culito from Spain
Sdílet na
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Příhlášení k odběru článků

[wysija_form id="1"]

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

Přidejte komentář